Patrick by oslavil 71. narozeniny. Dlouhověkost ale muži v jeho rodině neměli, i otec zemřel mladý, v 57 letech. Herec se dožil stejných narozenin. Vedle nezapomenutelného Hříšného tance si získal fanynky třeba ve filmu Duch po boku tehdy mladičké Demi Moore. Romantické role mu prostě seděly.

Romantika naplno

Trik se sprejem

Děj filmu Hříšný tanec se odehrává v létě, ale herci se podezřele málo odhalují a hlavní hrdinka Baby se často halí do svetru. Natáčení se prostě protáhlo a sklouzlo do podzimu. Až tak moc, že okolo začalo žloutnout listí. Zachránila to barva ve spreji. Dnes už by filmový štáb měl asi větší problémy s ochránci přírody.

Zdroj: Youtube

Bok po boku

Taky si na konci filmu přejete, aby se Johnny a Baby vzali a žili spolu šťastně až do smrti? Patrick Swayze mezi ty pohádkové prince patřil. V roce 1975 se oženil s tanečnicí, později herečkou a režisérkou Lisou Niemi. Prožili bok po boku spoustu let a nerozloučili se až do jeho smrti v roce 2009.

Zajímavosti z natáčení

  • Ačkoliv to mezi Patrickem Swayzem a Jennifer Grey ve filmu jiskří, ve skutečnosti si prý lezli na nervy.
  • Při natáčení scény balancování na kládě Patrick uklouzl a pohmoždil si koleno. Jennifer měla dablérku.
  • Hlavní ženskou roli původně nabídli herečce Sarah Jessice Parker, ale byla prý na tanec příliš prkenná.
  • I když nám přijde taneční výkon Johnnyho dokonalý, Patrick se v roli krotil a ve skutečnosti tancoval ještě lépe.
  • Nádherná scéna, kdy při tanci Johny sjede rukou Baby po boku a ona se začne smát, nebyla ve scénáři, ale vznikla spontánně. Klika, že byla herečka lechtivá.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz youtube.com

Související články