Sedmdesátá léta minulého století zrodila seriál, který se na televizní obrazovky vrací jako dobře hozený bumerang. Dva pánové v letech, na první pohled odlišní, se spřátelí a navzdory omezenému "rybníčku" malé vesnice prožívají spoustu zajímavých situací. Především k zasmání.

Před chalupou, za chalupou

Dobrá investice

V roce 1975, kdy měl seriál premiéru, se na součtu všech nákladů objevila částka kolem 12 milionu korun, tehdy samozřejmě ještě československých. Točilo se především na Příbramsku, chata jedné z postav je na Dobříši. Samozřejmě zahlédnete i různá další místa, například Prahu. Hlavní herci si vydělali, údajně si pánové Sovák s Kemrem připsali na účet 70 tisíc korun. Menšík to usmlouval na 108 tisíc, byl prostě mega hvězdou. Ženy by mohly protestovat proti diskriminaci, protože herečce Vránové zaplatili za odvedenou práci pouhých 12 tisíc.

Zdroj: Youtube

Když to ujede

Baví vás chytat v seriálech chyby? Tak nastražte uši v díle Kapřín, tam se předseda přeřekne a místo Bohumil, jak se jmenuje jeden ze slavné dvojice, řekne Bohuslav. V sedmém díle shání řidič Menšík cestující do autobusu, ale autobus se záhadně nastartuje, než on sám nastoupí jako poslední.

Zdroj: vlasta.cz youtube.com csfd.cz

Související články