K prvnímu dílu jsme zasedli 23. října 2016. No ano, letí to. Co odlišuje seriál od spousty ostatních, je, že vyšetřovatelů není plná místnost, ale ti hlavní jsou dva.

A aby se dali rozlišit na první pohled, jsou podle osvědčeného vzorce výrazně odlišní. Například malý a velký, hodný a zlý. V tomto případě drsňák a elegán.

Zločinu na stopě

Herec David Matásek, kterému už asi nikdo neodpáře roli Kendyho v sérii filmů o Básnících, asi netušil, kolik let si bude před kameru oblékat modré džíny a odřenou koženou bundu.

A pouštět se do řešení případů, které ho zavedou do různých prostředí, například na kurz přežití, do světa ezoteriky, do kuchyně luxusní restaurace… Tam mu zdatně sekunduje parťák, v první sérii si ho zahrál Igor Orozovič a jeho následovníkem se stal Vladimír Polívka.

Zdroj: Youtube

Zajímavosti ze zákulisí

  • Pivnice u Vandy, ve které tráví polda volný čas, se ve skutečnosti jmenovala Pivnice u Fandy a byla u Hudebního divadla Karlín. Podlehla demolici při přestavbě Negrelliho viaduktu.
  • Opuštěný pes, kterého v jednom z dílů najde Vladimír Polívka, dostal jméno Schimanski. Ve skutečnosti to byla psí slečna jménem Gi, která se stala miláčkem celého tv týmu.
  • Byl vám díl Křídla spravedlnosti něčím povědomý? Možná proto, že se natáčel v ateliérech seriálu ZOO.

Zdroj: vlasta.cz, csfd.cz, TV Prima

Související články