Asi největší fanouškovskou základnu ze všech seriálových postaviček, jejichž poznávacím znamením je žlutá barva a čtyři prsty (pět prstů má v seriálu jenom Bůh a Ježíš), má překvapivě Homer – vzor mužských neřestí. A koho máte nejraději vy?

Vše o žluté rodince

Slavní hosté

V seriálu se objevily i slavné osobnosti. Kreslené podoby se dočkal například americký prezident Donald Trump, popová princezna Britney Spears, populární kapela Coldplay nebo porotce britské talentové soutěže Simon Cowell. Paul McCartney souhlasil pouze za podmínky, že Líza bude v seriálu doživotní vegetariánkou.

Když chlap dabuje ženskou a naopak

V animovaných seriálech není neobvyklé, aby mužské role dabovaly ženy a naopak. V americkém originále přitom Barta namluvila herečka Nancy Cartwright, která nejprve dostala nabídku namluvit Lisu. Jenže ta se jí zdála moc obyčejná. U nás zase exceluje při dabingu modrovlasé Marge herec Jiří Lábus.

Zdroj: Youtube

Zajímavosti

  1. Homer a pan Burns jsou vzdálení příbuzní. Bratr praprababičky pana Burnse se oženil se sestrou Homerova prapradědečka.
  2. Celé jméno Bartova kámoše je Milhouse Mussolini van Houten.
  3. Pokud vás napadlo, že Homer a Krusty jsou si podezřele podobní, máte pravdu. Tvůrci si pohrávali s myšlenkou, že šáša bude tajnou identitou hlavy žluté rodinky.

Zdroj: youtube.com csfd.cz vlasta.cz

Související články