Teorie velkého třesku patří k nejznámějším současným seriálům. Životní trampoty čtyř vědců a jejich krásné sousedky zaujaly diváky po celém světě. Jak dobře je ale znáte? Vyzkoušejte si náš kvíz. A jestli neuspějete, nezoufejte, máte alespoň důvod se na seriál podívat znovu. Zábava zaručena!

Znáte seriál Teorie velkého třesku?

Teoretický fyzik Sheldon, experimentální fyzik Leonard, astrofyzik Rajesh a inženýr Howard jsou kamarádi, kteří se pravidelně vídají. Sdílejí spolu své trampoty geniálních vědců, kteří se neumějí začlenit do běžné společnosti. Ano, je to klišé. Mezi slova „vědec“ a „podivín“ se určitě nedá vložit rovnítko. A příkladem dalšího klišé seriálu je Penny. Blond a nepříliš chytrá sousedka. Nicméně už proto, že postavy jsou sice vtipné, ale ne karikaturní, diváci tato klišé tvůrcům odpouštějí, jak vědce, tak blondýny.

Zdroj: Youtube

V seriálu se několik známých vědců i objeví. A dokonce si z velikánů současné vědy hlavní hrdinové dělají legraci. Tím nejvýraznějším je v tomto ohledu Stephen Hawking, teoretický fyzik a kosmolog, který trpěl amyotrofickou laterální sklerózou, jež ho upoutala na invalidní vozík. Čtveřice mu dokonce vymýšlela přezdívky, jednou z nich byla „bouře na kolech“.

Popularitu si získala i řada vedlejších postav, a nejde pominout figury matek hlavních představitelů. Těžko rozhodnout, jestli je větší hvězdou neuroložka a psychiatrička, která porodila Leonarda, nebo uječená máma Howarda Wolowitze. O té je nejeden fanoušek přesvědčený, že se v seriálu nikdy neobjevila, ale ultrapozorným fanouškům přesto neunikla. Podle nich se v seriálu objevila dokonce dvakrát!

Jednou se mihla v chodbě při záběru na večeřícího Rajeshe, který ji hlídal, aby mohl Howard s Bernardette odjet, a podruhé při svatbě na střeše. Její tvář ale režisér nikdy napřímo neodhalil. Herečka, která ji propůjčila hlas v originále, Carol Ann Susi, měla poměrně nestandardní kariéru i na americké filmovo/seriálové poměry. Známou se stala díky první roli ve filmu Kolchak: Night Stalker, nicméně opravdu slavnou celebritou z ní na sklonku kariéry udělala paní Wolowitzová, figura vystupující mimo obraz. Carol Ann Susi zemřela v roce 2014 na rakovinu, která u ní byla odhalená pouhý týden před smrtí.

Zdroj: vlasta.cz

Související články