Oblíbený televizní seriál Komisař Rex, v německém originále Kommissar Rex, se natáčel v letech 1994–2004. Jde o kriminální seriál, v němž řeší zapeklité vraždy a jiné kriminální případy nadaný policejní vyšetřovatel, pes Rex. O čtyři roky později seriál koupila italská televize a pod názvem Návrat komisaře Rexe a Komisař Rex na stopě ho uváděla až do roku 2015. To už se děj ale odehrával v Římě.

Psí hrdina nebyl jen jeden

Celkem se odvysílalo 18 řad a 209 dílů, z toho 119 v Rakousku a 90 v Itálii. Kromě prvního psího herce se objevili v seriálu i němečtí ovčáci Alex, Nick, Achi a Henry, kteří pocházeli z Itálie. V hlavních rolích komisařů se vystřídalo celkem šest psích herců.

Kvíz: Jak dobře znáte televizní seriál Komisař Rex

Psí vysoká škola

První představitel psa Rexe se narodil v Německu a „chodil“ na Vysokou psí hereckou školu do Los Angeles, kde se učil běhat po střechách domů, proskakovat okny či přeskakovat vagony. Do seriálu se dostal na základě konkurzu, kde ho vybírali ze 40 psích uchazečů. Celkem si zahrál na tisících místech a odehrál 600 natáčeních dnů. V některých nebezpečných scénách měl dubléra, svého bratra Maxe. V roce 1999 šel do důchodu a zemřel v roce 2003.

Zdroj: Youtube

Znělka seriálu měla tři verze

Seriál byl zejména v počátcích velmi populární a vysílal se nejen u nás, ale také v Jižní Americe, Vietnamu, Maroku nebo na Blízkém východě. Hudbu ke znělce napsal hudebník Gerd Schuller, který píše hudbu i k reklamám. Znělka je nazpívaná v anglickém jazyce a jmenuje se A Good Friend. Měla celkem tři verze, podle toho, jak se měnili hlavní komisaři. Od osmé série se název znělky změnil na The Best Team.

Zdroj: Vlasta.cz fdb.cz

Související články