KVÍZ: Jak dobře znáte filmy se zvířaty? Otestujte se

Ať už se jedná o příběhy napínavé, dojemné, veselé, nebo snad kreslené, filmaři se na divácký zájem mohou spolehnout. V březnu 2002 vstoupil do amerických kin animák Doba ledová. Během tří týdnů překročil hranici tržby 100 milionů amerických dolarů. Lístky šly na dračku.

Zdroj: Youtube

Postrach režisérů

Práci s dětmi a zvířaty označují filmoví profíci za pohromu na place. Jsou totiž stejně nevypočitatelní. Nejspolehlivější ze zvířat jsou zřejmě psi. Jako nejlepší přátelé člověka mají poslouchání povelů v popisu práce. Ti, kteří se objevují před kamerou, prošli speciálním výcvikem. Poptávka po psích hrdinech, kteří by zvládli herecké povolání, byla v Americe dokonce tak vysoká, že v roce 1978 vznikla na ranči v Los Angeles škola pro psí herce Accurate Animal Action.

Inspirace ve vlastním synovi

Chlupatí mazlíčci si snadno získávají srdce diváků, ale koho by napadlo, v jaký trhák se promění příběh rybiček? Inspirace pro dobrodružství malého Nema prý vykoukla na režiséra a scenáristu Andrew Stantona z megaakvária, když se svým synem navštívil Vodní svět. Právě tehdy si uvědomil, jak krásně by barevný podmořský život vypadal v počítačové animaci. Samotná zápletka byla také jeho nápad. Při jedné z procházek s potomkem si totiž všiml, že kolem něj běhá jako kvočna a příliš ho opečovává, až to klukovi nebylo příjemné. Hned to proto hodil na papír.

Detaily v hlavní roli

Zásluhy za to, že malý Nemo sesadil z filmového trůnu Lvího krále, si mohou připsat také animátoři. Zdálo se jim totiž, že ve starších filmech plavaly ryby nějak divně, působilo to moc uměle. Aby to okoukali a napravili, koupili si stodvacetilitrové akvárium, které zabydleli rybičkami, a dali se do pozorování. Natočili je kamerou z různých úhlů, pouštěli si je pomalu, pozadu, radili se s předními oceánografy a ichtyology. A vyplatilo se!

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz

Související články