Oživí květiny

Květiny jsou krásnou dekorací v domácnosti, ale i při správné péči vydrží jen určitou dobu. Když se vám zdá, že už „dosluhují“ a je možná načase je vyhodit, nastříkejte na ně trochu laku na vlasy. Ten zajistí na delší dobu jejich barvu a zabrání rychlému vadnutí.

VIDEO: Lak na vlasy a jeho další využití. Podívejte se!

Zdroj: Youtube

Navlékání jehly

Často je jednou z nejotravnějších částí šití právě začátek a navlékání jehly. Pokud máte s provlečením nitě titěrným očkem jehly potíže, nastříkejte na konec nitě trochu laku na vlasy. Tím se vlákna spojí, a usnadní tak provlékání.

Chrání punčochy

Punčochové kalhoty mívají notoricky krátkou životnost, často kvůli malým dírkám nebo dírám na palcích. Aby vydržely déle zachovalé, postříkejte je lakem na vlasy. Díky tomu budou odolnější vůči nepříjemným zádrhelům.

Objevila se dírka na palci nebo začalo utíkat oko? Naneste na něj lak, abyste zastavili šíření.

Zkrotí obočí

Lak na vlasy funguje na vlasy, takže by nemělo být překvapením, že funguje i na obočí. Vezměte starý štěteček od řasenky nebo kartáček na zuby, nastříkejte na něj lak na vlasy a pak si s ním projeďte obočí. Udržíte tak dokonalý oblouk po celý den.

Zbaví statické elektřiny

Není nic jednoduššího než nastříkat na spodní stranu šatů nebo sukně lak na vlasy, statická elektřina nebude mít šanci.

Odstraní skvrny na kůži

Skvrny na kůži, například od propisky či fixky, bývá obtížné odstranit. Pokud máte obzvláště odolné skvrny, nastříkejte lak na vlasy na bázi alkoholu na hadřík a skvrnku otřete.

Nejprve to ale otestujte na nějaké méně viditelné části kůže, abyste se ujistili, že nezpůsobí negativní reakce.

Proti klouzání bot

Máte boty, které naprosto milujete, ale jsou vám příliš velké? Nebo vám v nich prostě plave chodidlo? Lak na vlasy to dokáže vyřešit.

Aby vám boty neklouzaly z nohou (a vyhnuli jste se tak vzniku puchýřů), nastříkejte lak dovnitř boty a chodidlo zůstane na svém místě.

Zbaví zvířecích chlupů a žmolků

Lak na vlasy může způsobit i revoluci ve vašem procesu čištění. Chcete-li odstranit žmolky a zvířecí chlupy, stačí nastříkat lak na ručník nebo hadřík a přetřít jím oblast, kterou chcete vyčistit. Budete se divit, jak to funguje. A je to levnější než kdejaký prostředek.

Na záclony

Toužíte mít záclony bez prachu a pomačkání? Opět sáhněte po laku na vlasy. A vůbec se neostýchejte, nastříkejte na ně několik vrstev, ale vždy počkejte, až každá vrstva zaschne, než nastříkáte další.

Zdroj: vlasta.cz, starsinsider.com, onehundreddollarsamonth.com, experthometips.com

Související články