Frankie Goes To Hollywood: Power Of Love (1984)

Nestárnoucí hitovka z konce roku 1984 rozhoupá boky i tomu největšímu odpůrci pomalých cajdáků. O tři roky později zazněla v českém filmu Bony a klid.

Zdroj: Youtube

Nazareth: Love Hurts (1975)

Přestože můžeme mít dojem, že je tento hit dílem skupiny Nazareth, není to pravda. Píseň původně nahrála kapela Everly Brothers a „nazarethi“ ji v roce 1975 akorát přezpívali. Udělali to ovšem tak dobře, že se jejich cover verze stala světově známější než originál. V roce 1994 navíc píseň posloužila jako ústřední melodie filmové minisérii Scarlet, která volně navazovala na romám Jih proti Severu.

Aerosmith: I Dont Wanna Miss A Thing (1998)

Jakmile slyšíme první tóny, okamžitě se nám vybaví film Armageddon. Právě s tímto dramatem je známá melodie neodmyslitelně spjata. Píseň byla původně napsaná pro Celine Dion, jelikož se chtělo navázat na úspěch songu My Heart Will Go On z Titaniku. Skupina Aerosmith ale dokázala, že i ona se dokáže držet na prvních příčkách hitparád.

Roxette: It Must Have Been Love (1987)

Song, který bude už navždy spjatý s romanťárnou Pretty Woman. A ještě aby ne! Píseň byla totiž napsána speciálně pro tento film.

Scorpions: Still Loving You (1984)

Ikonická milostná balada pro holky, které se v osmdesátých letech považovaly za vyznavačky metalu - to je píseň Still Loving You, která se ve své době dostala až na čtyřiašedesátou příčku americké hitparády.

Berlin: Take My Breath Away (1986)

Jedná se o ústřední melodii z filmu Top Gun a také jednu z mála písní skupiny Berlin, kterou nenapsal sám John Crawford. A píseň je to tak dobrá, že v roce 1986 získala Oscara i Zlatý glóbus.

Bony Tyler: Total Eclipse Of The Heart (1983)

Kdo by nemiloval naléhavý chraplák velšské zpěvačky Bony Tyler? Jedna z nejznámějších písní s pomalým rozjezdem se měla původně jmenovat Vampires in Love, protože autor Jim Steinman chtěl napsat romantickou píseň spojenou s upířím tématem. Nakonec ale zvítězil název Total Eclipse Of The Heart neboli úplné zatmění srdce.

Guns´n´Roses: November Rain (1992)

Skladba trvající 8 minut a 57 vteřin je druhou nejdelší v diskografii kapely. I přesto se stala velkým hitem a velmi žádaným klipem na MTV. A jaký další hit byste doplnili vy?

Zdroj: vlasta.cz karaoketexty.cz