Jsou líní a nepracují? Ne tak docela, jen si hlídají vitalitu. Mileniálové jsou nejzdravější generací

Petra Šmídová | 14. 4. 2023

Život se má nejen žít, ale i prožít. Tímto heslem se dle všeho řídí dnešní mileniálové, neboli generace, od které se toho starší ročníky mají hodně co učit. Že nevěříte? Tak čtěte. A možná budete překvapeni. Jsou líní a nepracují? Ne tak docela, jen si hlídají vitalitu. Mileniálové jsou nejzdravější generací

Přestože jsou mileniálové předchozími generacemi občas popisováni jako sebestřední a líní, jedno se jim upřít nedá. A to kladný postoj ke zdraví a duševní pohodě. Ostatně důkazy se na nás hrnou ze všech stran. Biofarmy rostou jako houby po dešti a poptávka po čerstvých potravinách je nejvyšší za posledních deset let. O zdraví se však ve společnosti celkově mluví častěji než kdy dřív. Otázkou je, co k této ozdravné revoluci přispělo?

Prim hrají sociální sítě

Zatímco internet jako takový nám umožnil nevídané a poskytl informace a rychlé spojení, sociální sítě zašly ještě o kousek dál – nabídly propojení a nahlédnutí do života lidí na osobní úrovni. Na Instagramu tak dnes můžeme sledovat miliony lidí, známých i neznámých, z nejrůznějších koutů světa, kteří předvádí svůj životní styl, a inspirovat se jimi. Lidem, kteří na těchto platformách vzdělávají veřejnost o zdraví a wellness, říkáme bloggeři či influenceři, jelikož mají přímý vliv na své diváky. A právě svými radami a tipy pomáhají nenásilnou formou pěstovat kulturu zdravého životního stylu.

Radši nejím! Posedlost zdravým životním stylem. Ortorexie je stejně nebezpečná jako anorexie
Hubnutí

Radši nejím! Posedlost zdravým životním stylem. Ortorexie je stejně nebezpečná jako anorexie

Jak poznat, jestli máte jen depku nebo potřebujete odborníka: Chybí radost a nezvládáte emoce
Krása

Jak poznat, jestli máte jen depku nebo potřebujete odborníka: Chybí radost a nezvládáte emoce

Spánek není pro lenochy

Vezměme si například takový spánek. Zatímco v minulosti byl často považován za známku lenosti, mileniálové si uvědomili, že je životně důležitý pro udržení fyzického zdraví a duševní pohody, a jako takový jej upřednostnili ve stejné míře jako vyváženou stravu. Zároveň přišli na to, že klíčová je i kvalita spánku, proto se nebojí investovat do toho nejlepšího vybavení pro spánek jako postel, matrace a lůžkoviny.

Pohyb na prvním místě

Vedle spánku mileniálové po celém světě přišli na to, že pro udržení zdravého a fit těla až do pokročilého věku, stejně jako pro celkový dobrý pocit na těle i duši, je nezbytný pohyb a fyzické cvičení. Právě tato mladá generace je proto v popředí nejrůznějších fitness výzev a trendů, k nimž jakožto motivaci používá nejrůznější moderní technologie, jako jsou chytré náramky, sportovní hodinky nebo fitness aplikace, které zároveň slouží jako propojení pro další účastníky.

Vychovávaly ji dvě ženy a její výstřih vzbudil poprask: Co nevíte o Sanně Marin, končící premiérce Finska
Osobnosti

Vychovávaly ji dvě ženy a její výstřih vzbudil poprask: Co nevíte o Sanně Marin, končící premiérce Finska

10 známek, že tělo stárne rychleji, než by mělo. Pozor na paměť i horší zrak. Zkuste si test
Zdraví

10 známek, že tělo stárne rychleji, než by mělo. Pozor na paměť i horší zrak. Zkuste si test

Rovnováha mezi pracovním a soukromým životem

Mileniálové si začali také velmi dobře uvědomovat důležitost rovnováhy mezi prací a soukromým životem. Zatímco předchozí generace se zaměřovaly na „makání“ od nevidím do nevidím, mileniálové chápou, že je důležité, dát si pauzu, strávit čas s rodinou, s přáteli, uklidnit se, vyčistit si hlavu a dobít baterky. I proto se v posledních letech vyvíjí tlak na flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat z domova či odkudkoli místo každodenního dojíždění do kanceláře.

Hlavní poselství

Mileniálové si raději vybudují životní styl a kariéru, kterou lze udržet po celou dobu jejich pracovního života, než aby neúprosně pracovali a počítali dny do odchodu do důchodu, v němž by si konečně začali užívat života.

Zdroj: vlasta.cz, Why Millennials Are The Healthiest Generation By Far | YourTango

Tagy Instagram spánek zdraví