Přestože jsou mileniálové předchozími generacemi občas popisováni jako sebestřední a líní, jedno se jim upřít nedá. A to kladný postoj ke zdraví a duševní pohodě. Ostatně důkazy se na nás hrnou ze všech stran. Biofarmy rostou jako houby po dešti a poptávka po čerstvých potravinách je nejvyšší za posledních deset let. O zdraví se však ve společnosti celkově mluví častěji než kdy dřív. Otázkou je, co k této ozdravné revoluci přispělo?

Prim hrají sociální sítě

Zatímco internet jako takový nám umožnil nevídané a poskytl informace a rychlé spojení, sociální sítě zašly ještě o kousek dál – nabídly propojení a nahlédnutí do života lidí na osobní úrovni. Na Instagramu tak dnes můžeme sledovat miliony lidí, známých i neznámých, z nejrůznějších koutů světa, kteří předvádí svůj životní styl, a inspirovat se jimi. Lidem, kteří na těchto platformách vzdělávají veřejnost o zdraví a wellness, říkáme bloggeři či influenceři, jelikož mají přímý vliv na své diváky. A právě svými radami a tipy pomáhají nenásilnou formou pěstovat kulturu zdravého životního stylu.

Související články

Spánek není pro lenochy

Vezměme si například takový spánek. Zatímco v minulosti byl často považován za známku lenosti, mileniálové si uvědomili, že je životně důležitý pro udržení fyzického zdraví a duševní pohody, a jako takový jej upřednostnili ve stejné míře jako vyváženou stravu. Zároveň přišli na to, že klíčová je i kvalita spánku, proto se nebojí investovat do toho nejlepšího vybavení pro spánek jako postel, matrace a lůžkoviny.

Pohyb na prvním místě

Vedle spánku mileniálové po celém světě přišli na to, že pro udržení zdravého a fit těla až do pokročilého věku, stejně jako pro celkový dobrý pocit na těle i duši, je nezbytný pohyb a fyzické cvičení. Právě tato mladá generace je proto v popředí nejrůznějších fitness výzev a trendů, k nimž jakožto motivaci používá nejrůznější moderní technologie, jako jsou chytré náramky, sportovní hodinky nebo fitness aplikace, které zároveň slouží jako propojení pro další účastníky.

Související články

Rovnováha mezi pracovním a soukromým životem

Mileniálové si začali také velmi dobře uvědomovat důležitost rovnováhy mezi prací a soukromým životem. Zatímco předchozí generace se zaměřovaly na „makání“ od nevidím do nevidím, mileniálové chápou, že je důležité, dát si pauzu, strávit čas s rodinou, s přáteli, uklidnit se, vyčistit si hlavu a dobít baterky. I proto se v posledních letech vyvíjí tlak na flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat z domova či odkudkoli místo každodenního dojíždění do kanceláře.

Hlavní poselství

Mileniálové si raději vybudují životní styl a kariéru, kterou lze udržet po celou dobu jejich pracovního života, než aby neúprosně pracovali a počítali dny do odchodu do důchodu, v němž by si konečně začali užívat života.

Zdroj: vlasta.cz, Why Millennials Are The Healthiest Generation By Far | YourTango