Jednou z dam, které se modelingu nevzdaly ani ve zralém věku, je Martha Stewart, která do módního průmyslu naskočila ve svých patnácti letech. Pracovala i jako makléřka ve Wall Street nebo jako podnikatelka v mediální branži, modeling je však její celoživotní vášní.

A přibývající roky? Ty bere jako přednost. A tak se stalo, že se ve svých jednaosmdesáti letech objevila na obálce prestižního magazínu Sports Illustrated Swimsuit 2023 a stala se tak historicky nejstarší modelkou plavek, kterou časopis kdy představil. Focení probíhalo v Dominikánské republice a Martha vystřídala celkem deset vkusných plážových outfitů.

Podívejte se na Instagram, jak božsky Martha v 81 letech vypadá!

Kathy Jacobs: I ve vyšším věku mají ženy co nabídnout

Z pomyslného trůnu nejstarší modelky na obálce Martha sesadila devětapadesátiletou Kathy Jacobs, která se ve zmíněném prestižním magazínu objevila před dvěma lety. „Věřím, že pro ženy mého věku je to důležité. Snažím se jim ukázat, že jsme stále relevantní a máme co nabídnout. Jsme sexy a hravé,“ dodala modelka, jež svou postavu jako lusk rozhodně nemá zadarmo. Denně o sebe hodiny pečuje, cvičí a snaží se vyhýbat stresu.

Carmen Dell’Orefice: Užívá si především sebe sama

Hvězdou je však také Carmen Dell’Orefice, která je ve svých téměř 92 letech stále aktivní modelkou a herečkou. Agentura ji objevila ve třinácti letech a už v patnácti se objevila na titulce magazínu Vogue. Od té doby ji módní svět nepustil. Jejím každodenním heslem je užívat si sama sebe a zbytečně se neohlížet na druhé.

Daphne Selfe: Nejdéle fungující supermodelka na světě

Bezkonkurenčně nejstarší dámou aktivně působící v tomto oboru je ovšem čtyřiadevadesátiletá Daphne Selfe, která je živoucím důkazem toho, že věk je jen číslo a stárnutí znamená pouze více šarmu a elegance. Módní styl i kariéra Daphne, jejímž poznávacím znamením jsou dlouhé stříbřité vlasy a neustálý úsměv na tváři, jsou údajně inspirovány britskou královskou rodinou.

Pavlína Pořízková: Ukazuje se nahá bez retuší

Svůj přirozený vzhled bez retuší a úprav, což je v dnešní době velmi výjimečné, předvádí i česká kráska Pavlína Pořízková. Sedmapadesátiletá rodačka z Prostějova, která již řadu let žije v USA, nejen na svých sociálních sítích pravidelně dokazuje, že krása nezná věkové hranice a tak se není třeba halit. I proto letos kývla na nabídku nafotit březnovou obálku skandinávské verze magazínu Vogue tak, jak ji příroda stvořila, navíc bez jakýchkoliv úprav, přiznávající svůj skutečný věk.

Zdroj: vlasta.cz, CNN, Metro News, Bright Side

Související články