Než začnete myčku plnit nezvyklými věcmi, nezapomeňte, že do ní nepatří litina, měď, dřevo, hliník nebo věci s ručně malovaným dekorem. Volte pro mytí nižší teploty a předměty dávejte raději do horního koše, který je bezpečnější.

Zdroj: Youtube

Vázy

Když zapomeneme květině pravidelně měnit vodu, po čase toho hořce zalitujeme, protože se z vázy začne linout nepříjemný zápach. Usazeniny a slizké zbytky na dně ovšem nemusíte drhnout v ruce, většina běžných váz se dá umístit i do myčky.

Věci z koupelny

Do myčky můžete dát i řadu věcí, které používáte v koupelně. Třeba stojánky a držáčky na kartáčky nebo misku na mýdlo, kde se postupem času usazuje vodní kámen i slizký film. Dejte si ovšem pozor na věci, které na sobě mají ručně malovaný dekor. V myčce by nemusel přežít. Jednou za čas můžete omýt také plastový hřeben, který před tím zbavíte vlasů. Stejně můžete postupovat i s mycími houbami či s kartáči s umělými štětinami. 

Plastové hračky

Udržet hračky v čistotě se zdá býti nemožné, ale kdo by kolem nich pořád chtěl chodit s hadrem? Menší děti je rády olizují nebo je zapatlají od jídla. Práci si ušetříte, když je naskládáte do myčky. Dejte si ale pozor, aby byly jen plastové. Nesmějí mít kovové nebo elektronické součástky. Stejně můžete postupovat i v případě plastových hraček pro vašeho pejska, kočku či jiného domácího mazlíčka.

Kšiltovky

Zatímco v pračce může kšiltovka nenávratně ztratit tvar nebo se jinak poškodit, myčka by měla být v tomto ohledu šetrnější. Ideálně použijte ochranný sáček a čepici dejte do horního stojanu. Po umytí ji nechte volně uschnout.

Filtr z digestoře

Pokud nemáte jednorázové filtry, které jednou za čas vyměníte, je potřeba kovový filtr pravidelně vyjmout a zbavit usazenin a nečistot. A kdo tohle už někdy dělal, moc dobře ví, že to není zrovna práce, která by šla snadno a člověk by si ji užíval. Naštěstí si ji můžete ušetřit, protože řadu filtrů stačí strčit do myčky. Než to ale uděláte, přečtěte si, zda je to možné, v návodu k použití.

Otočný talíř z mikrovlnky

Mikrovlnky jsou samostatná kapitola. Zbytky jídla se z nich nečistí zrovna dobře, a tak si můžete trochu ulevit alespoň tím, že do myčky dáte otočný skleněný talíř.

Zahradnické náčiní

Zbytky pesticidů a další nečistoty vám myčka pomůže odstranit i ze zahradnického náčiní. Jen si dejte pozor, abyste do ní nedali nic s dřevěnou rukojetí.

Zdroj: vlasta.cz Martha Stewart The Spruce CNET

Související články