Rostlinky čistí vzduch, působí antistresově a dokážou hravě pozvednout i jinak fádně zařízené bydlení. Právě z posledního důvodu jsou dnes pokojovky tak populární.
Chtěli byste si domů nějakou zeleň pořídit, ale obáváte se, že by stejně dlouho nepřežila? Vsaďte na největší držáky mezi pokojovými rostlinami.
Dracena
Palma, která ve skutečnosti palmou není, patří k malému vzorku pokojových rostlin, které tolik netrápí nedostatek světla. Pokud vybíráte rostlinku do chodby nebo máte celkově málo prosvětlený byt, určitě na ni vsaďte.
Co se zálivky týče, stačí menší dávka jednou nebo dvakrát týdně. Ovšem přežije, i když na ni občas zapomenete. S přelitím se už vypořádává hůř.
Šplhavnice zlatá
Roste jako blesk, i když její majitel není zrovna mistrem mezi pěstiteli. Šplhavnice zlatá je popínavá rostlina, jejíž šlahouny rostou donekonečna a klidně obrýsují celou místnost. Zabít se jen tak nedá.
I když vodu má ráda, zvládne nějakou dobu o suchu, a co víc, popere se i s přelitím. Ve tmavých prostorách roste pomaleji než tam, kde má dost světla, ale zvládne je.
Tlustice
Oválné, masité sytě zelené listy, které jsou pro tlustici typické, jsou také důvodem, proč přežije dlouho bez zalití. Pokud jste opravdový zapomnětlivec, tlustice se zvládne držet měsíc, přes zimu dokonce déle.
Vždyť také jejím původním domovem je jižní Afrika. Jediné, co byste jí měli dopřát, je dostatek světla. Sluníčko miluje, a proto zvládne i umístění hned za oknem.
Zamiokulkas
Co se zálivky týká, snad ještě méně náročný než tlustice je zamiokulkas. Stačí ho zalévat tak jednou za dva až tři týdny, v zimě ještě méně. Zároveň ale zpravidla ustojí i přelití.
Výhodou u této působivé zelené rostlinky je také odolnost vůči škůdcům. Preferuje světlejší místa, ale zvládne i méně ideální prostředí.
Tchynin jazyk (Sansevieria)
Mezi vůbec nejodolnější pokojové rostliny nepochybně patří tchynin jazyk. Běžně ji potkáte v tmavých koutech, hospodách, čekárnách a na dalších místech, kde nejsou úplně vyhovující podmínky.
Stejně jako tma, ani přímé slunce mu nedělá problém. Stačí ji zalévat jen málo a mírně, zhruba jednou za dva týdny.
Zdroj: vlasta.cz, athomewithzoe.com, myplantin.com, apartmenttherapy.com