All I Want For Christmas Is You

S hitem, který doprovází každé vánoční svátky už od roku 1994, kdy zpěvačka Mariah Carey píseň nahrála, má řada lidí vztah lásky i nenávisti zároveň. Většinou se na tuto skladbu těšíme, protože to znamená, že jsou za dveřmi ty nejkouzelnější svátky roku, na duhou stranu nám ji rádia a obchodní domy vnucují tak často, až nám to po čase začne lézt krkem.

Zajímavostí je, že píseň All I Want For Christmas Is You vznikla velmi spontánně během patnácti minut a v průběhu parného léta, kdy se teploty šplhaly k pětatřiceti stupňům.

Baby Shark

Trošku samostatnou kategorii tvoří písně určené primárně dětem. Nejeden rodič by jistě souhlasil s tím, že je otravná skoro každá, kterou musí xkrát denně poslouchat. Mezi ty nejotravnější se ovšem obecně řadí Baby Shark.

Skladba, kterou v roce 2015 zveřejnil japonský edukační kanál pro děti Pinkfong. Záhy se z ní stal virální hit a začaly vznikat různé verze v různých jazycích. Píseň Baby Shark není novým vynálezem Pinkfongu, ale má kořeny v populární dětské písničce, která byla známá již dříve. Pinkfong však provedl svou vlastní úpravu.

Baby

Přestože se tato píseň v roce 2010 postarala o to, že se kanadský popový zpěvák Justin Bieber dostal do povědomí široké veřejnosti, rozhodně se nelíbila všem. Právě naopak. Skladba Baby, se kterou zpěvákovi vypomohl hiphoper Ludacris, byla řadu let nejdislikovanější písní na Youtube a také se stala předmětem celé řady parodií.

Kritizován byl nejen refrén spočívající převážně v opakování slova baby, přílišná jednoduchost, ale také Bieberovy hlasové (ne)schopnosti.

Mumuland

Z českých písní musíme jednoznačně zmínit Mumuland, který zněl z rádií i televize tak často, až se určitě mnozí posluchači chtěli na tento bájný ostrov odstěhovat, protože doufali, že je to tak daleko, že tam jeho interpreta Petra Kotvalda neuslyší.

Mumuland byl vydán v roce 2001 a autor textu Petr Cmíral se nikdy netajil tím, že jde o píseň velmi jednoduchou. Ostatně část textu tvoří jen nicneříkající výkřiky Balbaleola bubulá.

Sliby se maj plnit o Vánocích

Když Lidové noviny před lety vyhlásily anketu, ve které měli čtenáři zvolit nejotravnější vánoční píseň všech dob, na prvním místě se s velkým náskokem umístila skladba Sliby se maj plnit o Vánocích od Janka Ledeckého.

Píseň vyšla v roce 1993 na albu Právě teď a od té doby ji před svátky a v průběhu svátků slýcháme opravdu často. Získala dokonce posměšnou přezdívku Slipy se maj měnit o Vánocích.

Despacito

Španělský zpěvák Luis Fonsi vydal píseň Despacito ve spolupráci s rapperem Daddy Yankeeem v roce 2017 a ona se okamžitě stala nesmírně populární. Hymna letních večírků a tanečních zábav se vyznačuje chytlavou melodií, která vás sama rozhýbe k pohybu.

Přestože skladba slavila velké úspěchy, přeci jen zněla odevšud, a tak jí lidé postupem času začali být přesycení. A některé dokonce otravovala už od samého začátku. Což ovšem neznamená, že si ji nikdy mimoděk a takřka nevědomky nezapěli.

Zdroj: vlasta.cz, cs.wikipedia.org, lidovky.cz, StarsInsider

Související články