Adéla Gondíková má ráda výzvy a umí s nimi naložit. Dokládá to nejen vedením rozhovorů v rozhlasovém pořadu Blízká setkání, ale třeba i rolí Škopkové v muzikálu Slunce, seno, jahody. „Když mi Ondřej Brzobohatý s Tondou Procházkou zavolali s nabídkou role, myslela jsem si, že jsou opilí," říká v rozhovoru, kde došlo i na první manželství s Ondřejem Brouskem a druhé s Jiřím Langmajerem. Adéla je v jednom kole, přitom stále v dobré náladě. „Asi jsem trochu nemocná, ale mě smích baví. Přijdu plná smíchu o půlnoci domů a Jirka se diví: „Ty makáš od rána, jsi úplně vorvaná, pes, škola, zkouška, pak uvařit, pak do rádia a ještě večer hraješ. Jak to děláš, že máš pořád tak dobrou náladu?“ A já se jenom směju. Jirka se na mě chvilku kouká a pak povídá: „Ty jsi šťastná, viď?“

O zmrzlinách se můžeme bavit hodiny a hodiny a proto vzniklo téma, ve kterém se snažíme najít odpověď na otázku, proč ji tak milujeme. A přidali jsme i pořádnou porci receptů na skvělé domácí zmrzky a nanuky.

Vyzpovídali jsme i herce Jana Burdu, který se právě objevuje v nových seriálech a kterému se prý říká jihočeský Johny Depp. Vlasta poradí, čím zachránit dehydrovanou pleť, proč letos frčí žlutá a co si pořídit, seznámíte se s korálkovou královnou Zuzanou Slámovou. Tři úhly pohledu na nedávno zesnulou legendu české literatury, Milana Kunderu, přináší publicistka Klára Kubíčková, spisovatelka Irena Obermannová a psycholožka Iva Poláčková Šolcová. Letní povídku pro Vlastu v novém čísle napsala spisovatelka Kateřina Dubská.

Zdroj: Vlasta.cz