Je úspěšná před filmovou kamerou i v divadle. Je talentovaná a krásná a snaží se najít balanc mezi kariérou a rodinou. Doma má dvě malé děti, které vychovává s partnerem Ondřejem, ale zcela otevřeně přiznává, že bez babiček by to nezvládla. „Já si dřív myslela, že největší projev lásky je chemická reakce, co se vám stane a trvá relativně krátce. Pak se ale chemie vytrácí a začíná se projevovat to, jací doopravdy jste. A to je na tom to hezké, zvládat spolu všechny fáze vztahu. Myslím, že někdy je jednodušší to zabalit...," což ale není její případ. Co dělá její partner, jak žijí a co je spojuje, o tom otevřeně promluvila v rozhovoru.

Kde se opalovala Hana Vítová?

Jak trávili prázdniny slavní za první republiky? Většinou se nijak netajili tím, že jakmile se v divadle naposledy zatáhla opona, popadli kufry a pospíchali na nádraží. Tak na to alespoň vzpomínají ve svých memoárech herci Národního divadla. Často jeli společně a nejméně na měsíc někam k moři. Víte, kam vzala Hana Vítová svého milence Bohuše Záhorského? Dost možná jste na stejné místo už vyrazili i vy!

Krása jako erotický kapitál

Krásní lidé to mají v životě snazší a bývají i celkově úspěšnější. Fyzická krása, kterou příliš ovlivnit nemůžeme, je ale naštěstí jen jednou ze složek mnohem cennějšího erotického kapitálu. A ten už vlastní pílí zhodnotit jde. Hezký, ale neupravený člověk je hodnocený hůře než člověk méně atraktivní, ale kultivovaný. A člověk dobře hodnocený má větší šanci prodat, co umí, získat za to náležité ohodnocení, mít kvalitní vztahy a projít životem úspěšně.

Proměny červené knihovny

Některé si je čtou tajně doma, další na dovolené, jiné si laciný románek pro ženy vytáhnou klidně v autobusu přede všemi. Příběhy červené knihovny. Žánr, který zažil svou zlatou éru přesně před sto lety. Může přežít i v 21. století? A proč ženy touží po čtení milostných románů? Jak kdysi napsal Karel Čapek, který se ženským románkům věnoval v jedné ze svých studií: „Čím složitější děj, tím jednodušší figury.“ Ploché, neprokreslené, žádné složité bloumání ve zmatených duších. Stačí, že hrdinové musejí překonávat leckdy neuvěřitelné kličky, které jim osud v podobě autora připraví. Mimochodem Karel Čapek napsal svou studii „Poslední epos čili Román pro služky“ ve zlaté době tuzemské červené knihovny. Tou byla léta první republiky, tehdy také začala vycházet slavná edice románků, které vydávala akciová společnost Rodina. A jak jsou na tom románky dnes?

Jeho novým revírem bude dálnice D1

Jako dospělý zjistil, že nemá talent na nic jiného než na psaní, a tak se toho drží. A jde mu to! Anglický scenárista a spisovatel Ben Aaronovitch, hvězda žánru městské fantasy, nedávno navštívil Česko, kde ho značně zaujala dálnice D1 a Brno. Dokonce tak moc, že tu plánuje strávit víc času a napsat o nejslavnější české dálnici román. Jak se dívá na monarchii i jaké to bylo být vychován v rodině komunistů – tedy těch britských.

Co přibalit na dovolenou

Taky už se těšíte, jak zalehnete u vody či na zahradě na deku a otevřete si novou knížku? A víte, jaká to letos bude? Aby se vám lépe vybíralo, zeptali jsme se pár známých tváří a přidali také naše vlastní tipy. Můžete hltat stejné příběhy, jako Daňa Horáková, Dáša Pecková nebo Štěpánka Pivcová.

A to není všechno

V nové Vlastě na vás ještě čekají recenze na dvě diskutované knížky současnosti, tipy na novinky v knihkupectvích, triky, s nimiž zvládne vyhrát bitvu o chlup, plavkové hity nové sezony, recepty na zahradní party, horoskopy, fejeton... prostě nabité číslo, dokonce rozšířené o pořádnou porci čtení navíc!