Beáta Kaňoková miluje divadlo, poezii a pohádky, které čte pravidelně své dceři před spaním. Nějaký čas psala i svůj blog, ale přednost dostalo herectví. Obdivuje Boženu Němcovou, má ráda spontánnost a důležité jsou pro ni rituály. Proč někdy jako máma utíká do samoty? „Může to být jedna z věcí, která pomůže. Maminky by taky měly být někdy samy sebou, aby nezapomněly, kým jsou. Ale zároveň si myslím, že by se měla ve společnosti změnit nějaká nastavení, aby nebyly pořád tak hodnocené a nemusely se cítit pod palbou kritiky a cítily se svobodnější. To je podle mě zásadní."

Zdroj: Youtube

Vyladěný biorytmus

Lidé podléhají individuálnímu rytmu, který nemohou ovlivnit. Ti, kteří se jím řídí, lépe spí, jsou výkonnější a zdravější. Poslouchat svoje tělo se i z tohoto důvodu vyplatí. Podle německého průzkumu přichází ráno do kanceláře asi čtyřicet procent lidí unavených. Ti, kteří ráno potřebují dva šálky kávy, aby se nastartovali, by měli zůstat déle v posteli. Pro firmu v tuto dobu vykonají jen málo, nejsou efektivní.

Kdyby tito pracovníci chodili do zaměstnání až v 11 hodin, práce by jim šla lépe od ruky a i atmosféra v kanceláři by byla lepší. Studie ukazují, jak velký potenciál se skrývá v zohlednění vnitřních hodin. Například výkonnost ve firmách by se mohla zvýšit až o 30 % a počet dnů nemocenské by se mohl snížit až o 25 %.

Česká stopa na Bali

Na samém východním cípu indonéského ostrova Bali, v zapadlé vísce Seraya, žijí jen místní. Společně s nimi však také jedna Češka se svým mužem, která tady postavila klubovnu pro děti. Momentálně jich je už skoro sto. Malují si, zpívají, hrají hry. A všechny se pořád smějí. „Moc se mi líbí myšlenka, že až jednou umřeš, lidi nebudou vzpomínat, jaké jsi měla šaty a auto, ale jaké jsi měla srdce. Kdyby si za 50 let jedno dítě vzpomnělo, že chodilo k nějaké Šárce do klubovny, to je nejvíc. A o tom to je, aby na tebe lidi vzpomínali přes dobré skutky, a ne proto, že jsi měla audinu," vypráví Šárka Hloušková.

Speciál antiage

Pohyb, zdravá strava, veselá mysl a dobré vztahy dokážou člověku ubrat pár let a prodloužit život. Zkuste to s námi. věděli jste, že pokud neaktivní šedesátníci začnou s lehkým pravidelným tréninkem, dosáhnou již po několika měsících výkonnosti netrénovaných čtyřicátníků.

Ve Vlastě vás ještě čeká hostina inspirovanou celebritou české kuchyně, jejíž jméno zná každý, i když od doby vydání její slavné kuchařky uplynulo téměř 200 let.


Kosmetická redaktorka Lucka Fendrychová prozradí, kterou přírodní složku je právě na jaře povolat do zbraně. Bláto sice nevypadá vábně, ale jíl prostě funguje!


S Vlastou se nudit určitě nebudete.

Související články