„Dvakrát stejnou chybu udělá jen hlupák. Ti chytří aspoň osmkrát.“ Tohle moudro jsme si vypůjčili do tématu od skvělého českého psychiatra Radkina Honzáka. Ten není jediný, kdo vyzdvihuje chybování jako činnost potřebnou. Tak proč se pořád bojíme selhání, když nás nic tak efektivně neposouvá kupředu? Jak se tedy naučit nedělat si z omylů tak těžkou hlavu?

Rozhovor s Annou Dvořákovou

Snadno vás dojme, když mluví o dědečkovi a šátek nosí stejně uvázaný ve vlasech jako máma. Anna Dvořáková pokračuje v rodinné tradici. Zatím za sebou nemá tisíce úspěšných rolí, to by ve svém věku pouhých dvaceti let nemohla stihnout, přesto má spoustu fanoušků. Na sociální síti TikTok ji sleduje víc než milion lidí! Jak se jí žije, co ji naučil nevlastní táta, co babička a kam směřuje? O tom se dočtete v nové Vlastě.

Téma hormonální jógy

Linda Lacinová není slavná ani herečka, zato umí pomoci lidem, kteří ani nedoufali ve zlepšení. Linda Lacinová je certifikovanou lektorkou hormonální jógy, kterou doporučuje nejen ženám, které nemohou otěhotnět, ale také ženám s problémy při pre/menopauze i mužům a pacientům s diabetem.

Jak zatočit s vráskami

Nejčastějšími dotazy, které klademe naší specialistce na aktuality ze světa kosmetiky a expertce na krásu Lucii Fendrychové, jsou finty na mizení známek věkovitosti. V nové Vlastě je tedy jejích 18 tipů pro omlazení, ze kterých si vybere opravdu každá.

Trenčkot jako hit podzimu

Už máte ve své skříni trenčkot? Pokud jeho nákup stále oddalujete, je načase se porozhlédnout, kde letos objevíte ten pravý. Je to absolutní klasika a ještě nenastala sezona, kdy byste byly v trenčkotu „stylově“ mimo.

Příběh baletní mistryně

Zdenka Zabylová naučila tančit spoustu talentů. Za všech režimů se jí říkalo madam a ve své baletní škole učila do smrti. Její neuvěřitelný příběh vás dojme i ohromí!

Recepty z jablek a hrušek

Ani tentokrát nechybějí příběhy, rady a tipy. V receptech najdete devět superzajímavých nápadů na sladká i slaná zpracování jablek a hrušek. Dozvíte se, jak to zařídit, aby z rajčat, která jste si letos vypěstovali, byla úroda i příští rok.

A máme tip, jak roztáhnout boty, aby netlačily… Vlasta je zase užitečná!

Zdroj: vlasta.cz

Související články