Rakovina je nemoc, která děsí. Máme z ní strach, protože ji nezpůsobuje virus nebo bakterie, ale naše vlastní buňky. Porazit ji není snadné. Jakou roli hraje v léčbě rakoviny psychika? A zůstává v člověku po vyléčení obava, že se nemoc vrátí? „Nebylo jednoduché to sdělit nejbližším, to bylo asi nejtěžší, protože jsem věděla, že je to raní. Ale právě ti nejbližší, rodina, děti a přátelé, mi pomáhají nejvíc. Mám kolem spoustu úžasných lidí, jsem jim za to vděčná, protože jsou mou oporou,“ říká jedna z hrdinek tématu, zdravotní sestra Míša.

Kolářová o humoru, mladé konkurenci i odcházení

Daniela Kolářová miluje suchý humor, zahradničení a bez rozhlasu by prý ani nevstala. Hraje v divadle, ve filmech a seriálech a poprvé ve své kariéře se objevila i ve videoklipu. Skvělá a snad každým milovaná česká herečka je navíc mimořádně moudrá žena! Jak je pro ni těžké akceptovat věk, když je v herecké profesi diktát krásy a mládí tak krutý? „Vždycky to tak bylo a vždycky to tak asi bude. Vždy vyroste další krásná generace a kolem nás budou chodit mladí a krásní lidé."

Zdroj: Youtube

Nikdy jsem nebyla obětující se holka

Před časem vyšla známé novinářce a publicistce Scarlett Wilkové úspěšná kniha o řeckých uprchlících u nás. teď na pultech knihkupectví leží její nový román Ty chladné oči. „Nikdy jsem nebyla chápavá, hodná, obětující se holka, takže i mé hrdinky asi budou spíše sobecké, prosazující si své, schopné si spočítat, co je pro ně výhodné a co ne,“ přiznává autorka příběhu o citlivém tématu kolaborace za druhé světové války.

Broukova Labuť

Výpravný dobový seriál TV Nova Zlatá labuť nám připomněl fenomén prvního moderního obchodního domu v Praze a s ním i vše, co souviselo s kulturou prodeje a společenského chování. Vysokou úroveň si udržel i ve složitých podmínkách protektorátu. Brzy po únoru 1948 byl zestátněn a majitel Jaroslav Brouk poslán na převýchovu do uranových dolů.

Hostina s dětmi, pro děti a dětmi připravená

Minipizzy, lívanečkový dort, ovocné špízy, srdíčka s nutellou, zmrzlinové poháry, kiwi nanuky, ovocný koktejl, duhový dort... Některé recepty zvládnou připravit děti samy, s jinými jim pomůžete. Dejte jim prostor a společnou práci i výsledek si hezky užijte.