Syndrom malé sukýnky

20. září je dnem onkogynekologických onemocnění. A teď otázka na komoru: Jste-li žena, je vám přes šedesát, chodíte pravidelně na gynekologické prohlídky? Pokud ano, patříte k pouhé třetině těch, kterých se to týká. Není namístě se stydět nebo ignorovat příznaky. Třeba takový pocit nadmutosti, změny váhy nebo problémy s vyprazdňováním mohou být závažnými signály vážnějších onemocnění. Například rakoviny vaječníků. Pokud jste nikdy neslyšeli o syndromu malé sukýnky, určitě se do nové Vlasty podívejte!

Zdroj: Youtube

Rozhovor s Emmou Smetana

Novinářka, politoložka, moderátorka, zpěvačka a teď i herečka. Soupis povolání, která si vyzkoušela za svůj stále ještě hodně mladý život Emma Smetana, je poměrně úctyhodný! Pestrost a tempo jí vyhovují. Co je její recept na zachování domácí pohody s jejím partnerem? „Jordy nesmí mít hlad. Nesmí mu být vedro. Musí mu to slušet a na mně musí být vidět, že to vidím. A já nesmím být unavená a nesmím v bytě zakopávat o jeho věci.“

Péče o pleť

Během prázdnin spousta z nás na pravidelnou péči o pleť trochu kašlala, proto jsme pro čtenářky připravili 15 tipů, jak to co nejrychleji napravit.

Rozhovor s psycholožkou

Absolutní pecka je rozhovor Lucie Šilhové s psycholožkou Barbarou Downes. Sice v něm s lítostí tvrdí, že návod na vztahy nemá, a přesto pár rad, jak to mít v páru vyladěnější, nakonec prozradila. „Jedna věc je naučit se komunikovat o tom, co se změnit nedá a bude se asi opakovat. A pak pěstovat a všímat si toho, co funguje.“

Jak utéct z toxických vztahů

V poslední době se o toxických vztazích mluví často, ale jak poznat, že máte společné lůžko s psychopatem, a jak z toho ven, na to se nehledá rada tak snadno. Proč? Psychopati si své oběti pečlivě vybírají. Napodobují jejich osobnost, aby vytvořili pouto důvěry a sounáležitosti. Jakmile se jim podaří oběť zničit, přesunou se k další.

Krása, recepty i tipy do domácnosti

K tomu samozřejmě řádná porce povídání, triků do domácnosti, příběhů ze života a tipů, co vařit. Pro recepty jsme sáhli do sekce grilování, protože o víkendu má být ještě hezky a je to jedna z posledních příležitostí, jak si užít grilovačku!

Zdroj: vlasta.cz

Související články