Výklad karet dnes zažívá velký boom. Zvláště mileniálové nacházejí v kartách lék na všechno, co je trápí. Tarot se stal nejnovějším šílenstvím na sociálních sítích a novým typem terapie. Jak je to možné a proč věříme něčemu, co si nemůžeme nijak osahat? Hlavně proto, že přináší útěchu, povzbuzení a třeba i radu, jak se pohnout v životě dál. Zdá se, že konkurence v téhle nabídce služeb je nyní obrovská. Cítí ji i nejslavnější česká kartářka Dagmar Kludská?

„Během těch třiatřiceti let jsem nikdy žádnou konkurenci v této oblasti nepocítila. Po celou dobu mě lidé vyhledávají, čtou mé knihy, pracují se mnou na sebekoučinku, sledují má videa a hlásí se ke mně. Tak proč bych měla řešit nějakou konkurenci? Jdu tam, kde mám otevřené dveře, jinde se netlačím."

Kotva Kláry Cibulkové

Herecký život Kláry Cibulkové je víc než bohatý. Stejně jako ten civilní. Doma má dvě dospívající děti, rekonstruuje dům na venkově, pečuje o velkou zahradu. A moc se těší na léto, které mimo, jiné stráví u oceánu. Málo se ale ví o tom, s jakými obrovskými zdravotními problémy se odmala potýkala.

„Jednu z lékařských prognóz, které se mi v nemocnici dostalo, že bez operace se ve čtyřiceti nepohnu a nikdy nebudu mít děti. I když jsem povahou optimistka a život se snažím vždycky vidět z té lepší stránky, tak se mi ty věty usadily v hlavě. Bála jsem se, respektive mi bylo jasné, že to bude hodně bolet. A že budu muset být velmi silná, abych to zvládla. Ale riskla jsem to… Výsledkem bylo, že jsem krátce po sobě přirozeně porodila dvě děti – syna Matyáše a dceru Magdalénu. Ano, fyzicky to bylo náročné, a to i po porodu, kdy jsem musela svoje tělo zase poskládat zpátky, ale pro ty boží dary bych udělala cokoliv. Mateřství je nejvíc! A i když hraní v divadle či před kamerou miluju, nedokážu si představit, že bych měla jenom to. Rodina je moje kotva, můj život a všechno ostatní je na druhém místě."

Která žena dokázala odkopnout Picassa?

„Ženy jsou buď bohyně, nebo rohožky", prohlásil kdysi Pablo Picasso. Řekl to ženě, která s ním jako jediná sama skoncovala. Ženy byly Picassovou vášní, neoddělitelnou od jeho umění. Projděme se u příležitosti 50. výročí jeho úmrtí životem umělce a podívejme se na jedinečné obrazy a osudy žen, které malíře inspirovaly. Maloval je a miloval je. A taky trápil.

Jediná Françoise Gilot se od něj trápit nenechala. „Je mu už přes 70 let... a nemá o nic větší schopnost sebeovládání než nezralý chlapec mého věku...“ a protože chtěla žít v budoucnosti jako člověk a jako malířka se „svou vlastní generací a problémy současnosti“, rozloučení bylo krátké – „Merde!“ zavolal Picasso za odjíždějícím taxíkem.

Jahody a rebarbora i parfémový manuál

Mřížkový nebo raw koláč, dort s pěnovou náplní, salát, krémové rizoto, dezert... Jahody a rebarbora chutnají společně i samostatně. A s našimi recepty si pochutnáte na opravdu mimořádných dezertech!

K tomu najdete v nové Vlastě rozhovor s Nikolou Vavrousem, představíme sportovkyni Annu Luxovou i plus size modelku Natálii Debnárovou a spoustu dalšího čtení.