Žádné pálení podprsenek, nohy zarostlé divoce bujícím podrostem a na hlavě věneček z pampelišek. Toto klišé realitě setkávání žen neodpovídá. Ženské kruhy nejsou sekta, která vás spolkne a už nikdy nepustí. Naopak je to místo, kde se ženy scházejí, aby si vyměnily svoje zkušenosti, moudrost a emoce. A třeba se i pořádně vybrečí. Jennifer Aniston jim vděčí za úspěch v kariéře. Ivana Ašenbrenerová, autorka textu, je zažila v rámci wellness pobytu.

„Byla to pro mě neuvěřitelná zkušenost. Tři hodiny povídání, sdílení různých příběhů, kdy na konci přišla nesmírná úleva a potoky slz. Odcházela jsem lehčí o pytel problémů, které dostaly najednou úplně jiný rozměr. Vždycky jsem si říkala, že mi stačí jen jedna dobrá kamarádka na život a na smrt, se kterou můžu všechno probrat nad sklenkou vína, ale tohle bylo mnohem efektivnější. Jako bych mezi těmi cizími ženami našla sesterství. Jak říká Gemma Brady, ženy touží po spojení a komunitě, protože v běžném životě prostor pro komunitu není. Proto potřebujeme místa, abychom ji našly. Já ji tam našla."

Leona Skleničková: „Jídlo bylo alfou a omegou mého přemýšlení"

Leona Skleničková se herectví věnuje odmala, s divadelní společností dokonce procestovala část Indie. A když se nedostala na DAMU, odjela studovat herectví do Londýna. V inspirativním rozhovoru se rozpovídala o hraní v cizině a cestování, pochopení sebe sama i o boji s nemocí. „Trpěla jsem anorexií, která se při léčbě přetavila v bulimii. Dostávala jsem se z toho pomalu. Psychoterapie je následná léčba po intenzivnější léčbě. A jsem na sebe v tomto ohledu opravdu hrdá, protože jídlo, které bylo dlouho alfou i omegou veškerého mého přemýšlení, na terapii už skoro neřeším, a to ani v těžších chvílích."

Kovy ve Vlastě o partnerství

„Recept je umět si dělat na sebe navzájem čas a vnímat se. Nesedět spolu jen u televize, ale povídat si, sdílet spolu a otevírat se, což je věc, kterou jsem se musel naučit. V dobře fungujícím vztahu se můžete od toho druhého učit, vzájemně se posouvat a občas si říct i nepříjemné pravdy, protože to je v životě hrozně zdravé," prozrazuje svou verzi spokojeného a šťastného partnerství idol teenagerů a jeden z nejvlivnějších Čechů Karel „Kovy" Kovář.

Manuál pro citlivky i silné příběhy z minulosti

V kosmetické rubrice připravila naše expertka rady a tipy, které ocení majitelky citlivé pleti.
Pohled do minulosti zprostředkovala Blanka Kovaříková převyprávěním příběhu našich prvních dam, matky a dcery, Ireny a Zoe Svobodových.
Velmi důležité téma o životě s demencí otevírá rozhovor s psycholožkou a konzultantkou České alzheimerovské společnosti Evou Jarolímovou. V rubrice vaření se můžete těšit na recepty, v nichž hrají hlavní roli ředkvičky a chřest.