Mámy a dcery často pojí barva očí, typ postavy, úsměv, temperament. Po matce můžou dcery zdědit i sklon k určitým zdravotním komplikacím či nemocem. Přepsat DNA sice nemůžeme, ale můžeme snížit riziko, zda nemoc propukne. Na co byste se tedy měla zeptat své mámy? Hlavně jak na tom je její srdce! Ale taky krevní tlak a všechno, co souvisí s kardiovaskulárním systémem. Kardioložka Nicole Harkin z New York University apeluje na dcery, aby se svých matek zeptaly na jakoukoli anamnézu srdečního onemocnění, mrtvice nebo úmrtí před dosažením věku 65 let u žen. Co se dozvěděla, se dozvíte v aktuálním vydání.

O Petrovi Prvním i o Petrovi Dvojce a o mámě

Pořád se směje, je s ní zábava a působí až živelně. Za veselou fasádou ale oblíbená herečka Ilona Svobodová skrývá těžkou nálož, kterou jí život nakládá na bedra. V rozhovoru leccos poodhalila. Například i to, jestli si stihly vyříkat vše důležité před jejím odchodem. "To se nestalo. Bylo to spíš jen čím dál horší. Starala jsem se o ni, vařila jsem jí, pomáhala, nakupovala… A asi jsem pořád čekala, že mi něco řekne… třeba že jsem úžasná holka. Toužila jsem po nějakých slovech uznání od dětství. Nikdy mi nic takovýho neřekla. Táta mi jednou ve tři ráno ovíněný řekl, že oceňuje, že jsem ty děti vyležela, že děkuje, že má vnoučata. On se o ně staral úžasně, správnej dědeček. Bohužel byl úžasnej k nim, ke mně jako k dítěti to nestíhal, měl moc práce. A já jsem byla asi moc problematická."

Zdroj: Youtube

Dovolená za rohem

Lucie Fendrychová připravila 13 tipů, které by vám mohly zkrášlit zasloužené volno. A taky ochránit kůži a vlasy. Poradíme, jaký vitamin si máte pozvat na rande, co funguje skvěle proti pigmentovým skvrnám i jaké efekty můžete čekat od lesku na rty.

Manželství na baterky versus kolo

Chybí vám ve vztahu společně trávený čas, sdílený koníček nebo jednoduše jakákoliv akce? Co takhle zkusit něco, co už dávno oba umíte, a využít techniku k tomu, abyste si to užili? Ano, řeč je o populární cyklistice a elektrokolech. Baterie, které je pohánějí, mohou pomoct, když už je to doma tak trochu „na baterky“.

Umíte balit?

Tentokrát nečekejte recept na to, jak dostat před oltář nebo do postele ideálního životního partnera. Připravili něco mnohem praktičtějšího a potřebného pro červnové, červencové a srpnové období. Totiž recept na správně sbalené dovolenkové zavazadlo.
Plus jako obvykle dávka tipů, rad a receptů... S kamarádkou Vlastou není nikdy nuda.