Třetí červnová neděle patří oslavám tátů, tatínků, otců a papínků. Na rozdíl od Dne matek se ale marketingová oddělení firem zatím nepředhánějí v lépe pojatých kampaních. Tátové tolik „neprodávají“ a občas se na ně i zapomene. A je to škoda. Protože, jak hlásala kdysi jedna z akcí Ligy otevřených mužů, „tátové frčí“. A frčí rozhodně víc než tátové v minulosti. Kam jsme se posunuli od „otec – hlava rodiny“, který hrozil páskem a minimálně s menšími dětmi neuměl navázat vztah?

Manžel byl na svatbu připravenější

Šárka Krausová hraje divadlo, natáčí seriály a filmy, pravidelně vystupuje s vlastním autorským představením, ve kterém hledá odpovědi na to, jak sladit ženské a mužské vidění světa. Mimo jeviště už to ale má Šárka Krausová (za svobodna Vaculíková) vyřešené. Loni v létě se vdala a kromě příjmení změnila i životní styl a pohled na partnerské vztahy. „Dřív jsem chodila s muži, pro které byla svatba daleká a někdy i nepředstavitelná budoucnost. Mně to nevadilo, vnímala jsem to tehdy stejně. Ondra ale připravený byl, možná i víc než já. A musím říct, že to byla a je úžasná změna, když máte najednou vedle sebe partnera, který s vámi počítá a z budoucnosti tvoří přítomnost."

Ruce a nehty bez problémů

Že je něco v těle v nepořádku, se pozná i podle stavu rukou a nehtů. Naše specialistka Lucie proto přichází s tipy, jak jim vrátit ztracenou kvalitu a zdraví. Ví, co funguje na pigmentové skvrny, co zabrání vysušování rukou a jak zatočit s kůžičkou, která se jak helvétská víra drží nehtu.

Kde se vzaly u italského jezera české knedle?

Gnocco boemo neboli české knedlíky najdete hned na několika menu restaurací u jezera Ledro na severu Itálie. Tradice je tu stará víc než sto let a naše spolupracovnice z redakce časopisu Kondice Míša Bučková pro nás na místě zjišťovala, kde se vzala. Budete překvapení, jak zajímavá byla „knedlíková" cesta!

Byla moc moc hodná

Vychovali ji, aby byla slušná, zdvořilá a uctivá. Učili ji, aby se rozkrájela pro blaho všech a na sebe nemyslela. Jestli vám předchozí popis někoho nápadně připomíná, a víte, že onen „někdo" není zrovna nejšťastnější, pak nebudete překvapení, že je ideální občas vystrčit růžky.

Bezinky v dortu, v Pavlově, v nanuku...

Originální bezinkový cheesecake, sedmikráskový med, bezinkáč v hebkých madlenkách, taky geniálně jednoduché "vodové" nanuky s citronem a bezinkovou šťávou... aktuální dávku receptů prostě musíte mít ve své osobní kuchařce.