Po delší přestávce Česko spustilo další díl projektu Peče celá země. Obdobná soutěž běžela na televizních obrazovkách i u našich slovenských sousedů, kde však tato show skončila těsně před Vánocemi a vítězkou s titulem nejlepšího amatérského cukráře a pekaře se stala mladá a nadaná cukrářka Timi. Čeští diváci si na spuštění soutěže museli počkat na začátek ledna.

Zdroj: Youtube

Třetí ročník soutěže o titul nejlepšího amatérského pekaře v Česku začal v sobotu 6. ledna a diváci jej mohou sledovat každou sobotu ve 20:10 na ČT1. Hodnocení sladkých i slaných pochoutek se ujali cukráři Josef Maršálek a Míša Landová. Pořadem provází moderátorská dvojice Tereza Bebarová a Václav Kopta. To se však některým nelíbí.

Dle komentářů, které se po odvysílání pořadu objevily na sociálních sítích, je to totiž právě porota, která divákům leží v žaludku. Někteří uvádí, že Josef Maršálek je nevýrazný a nudný, pro někoho ani druhá porotkyně není zajímavá a soutěžícím nadržuje. Tak jak to vlastně je?

„Těšila jsem se na to, ale byla to nuda. Cukrář skoro nemluví, jen se cpe a pak se usměje. Nevíte, co si máte myslet, to není jako MasterChef, kde prostě jsou emoce,“ napsala jedna z divaček na Facebooku. „Oba dva porotci jsou nevýrazní, nedají tomu žádné drama a napětí, je to taková nuda, jen se najíst a domů,“ dodal jiný komentující. Je možné, že další díl bude jiný a diváci změní svůj názor. Však je také soutěž teprve na začátku.

Vyřazování hned v prvním kole

Hned v prvním díle se soutěžící proti sobě utkali ve třech výzvách, ve kterých ukázali nejen své zdatnosti, ale především kreativitu a schopnost improvizovat. I to ale některým divákům vadí a shodují se na tom, že je soutěž zrychlená, nenavazuje a vše je jeden velký chaos. Navíc byli diváci smutní, že se hned v prvním kole vyřazovalo. Soutěž opustila Lenka, které se v sobotu vůbec nedařilo. Uvidíme, jak se pořad vyvine.

Zdroj: přímý přenos Peče celá země, Facebook

Související články