Je pochopitelné, že si chcete vybrat pejska, který se vám líbí, dobře vám ale radíme – tento ukazatel by určitě neměl být na prvním místě. Zvlášť pokud vybíráte čtyřnohého člena rodiny k malým dětem.

V takovém případě potřebujete trpělivého, milujícího parťáka, který s ratolestmi bude tvořit sehraný tým. Následující plemena jsou vyloženě rodinné typy.

VIDEO: Jak odnaučit psa skákat při vítání ve 30 minutách. Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

Zlatý retrívr

Spolu s povahově i vzhledově velmi podobným labradorem je zlatý retrívr pravděpodobně tím nejlepším psem k dětem. Svou „smečku“ miluje, je oddaným společníkem a přirozeně si své blízké chrání.

Je mimořádně tolerantní nejen k ratolestem, ale také k dalším zvířatům. Dokonce i s kočkou dobře vyjde. Navíc zlatého retrívra není těžké vycvičit a celkově na něj je spolehnutí.

Bígl

Pokud hledáte do rodiny pejska, který vám prodlouží život díky šaškárnám, kterým se vždycky zasmějete, pak je to jednoznačně bígl. Plemeno, které děti netoleruje, ale vyloženě miluje!

Spolu s nimi také miluje jídlo, což sice může být rizikem pro přibírání, na druhé straně právě díky tomu se dá výborně vycvičit. Je odolný a vytrvalý, tím pádem je skvělým parťákem na výlety do přírody.

Papillon

Pejska s netopýříma ušima ocení hlavně rodiny, které vybírají pejska do menšího bytu. Papillonek je totiž malý a skladný, přitom vyloženě rodinný typ. Velmi rychle a snadno se adaptuje na chod domácnosti, je tolerantní k jiným zvířatům a lidi skutečně miluje.

Zároveň patří mezi nejchytřejší psí plemena vůbec, což není u psích prcků zrovna běžné. Celkově se dá snadno zvládnout, proto je ideální pro začátečníky.

Pudl

Mimořádně vhodný k dětem je také pudlík. Má trpělivou, vřelou, ale také hravou povahu. Jeho velkou výhodou je, že málo líná a jeho srst zpravidla nedělá problém ani alergikům.

Existuje hned několik velikostí, od miniaturního toy až po velkého psa. Jednoduše platí, že čím větší, tím více pohybu potřebuje. Jde ale o učenlivého a obecně poslušného psa.

Kavalír King Charles španěl

Naprostí „salámisti“, kteří zvládnou i nekonečné dětské dovádění, jsou kavalíři. Byť názvem i vzhledem mohou působit jako nabubřelí psíci, ve skutečnosti si na sobě nechají dříví štípat. Jsou to kliďasové a pohodáři.

Zároveň jsou hraví a rychle se učí nové triky, hodí se například na sporty typu agility. Díky skutečně klidné povaze jsou ideální nejen k dětem, ale také k seniorům.

 Zdroj: vlasta.cz, akc.org, petmd.com, purina.co.uk

Související články