Britney Spears – Toxic

Po Baby One More Time z roku 1998 přišla populární americká zpěvačka Britney Spears s dalším celosvětově uznávaným hitem. Na jejím čtvrtém albu s názvem In the Zone vyšla skladba Toxic, která dokonce získala cenu Grammy v kategorii Nejlepší taneční nahrávka. Poměrně dlouhou dobu byla jedničkou hitparád v řadě zemí. Původně byla nabídnuta zpěvačce Kylie Minogue, ale ta ji po poslechu nahrávky odmítla.

Dan Bárta – On My Head

V roce 2004 ovládla česká rádia titulní píseň z dnes již kultovního snímku Snowboarďáci, kterou nazpíval Dan Bárta. V rozhovoru pro Novinky zpěvák uvedl, že ji napsal spolu s kolegou Mírou Chyškou a že se jim úplnou náhodou podařilo trefit do teenagerského vkusu. Nejvíce hitovku On My Head ocenili mladí lidé kolem patnácti až sedmnácti let.

Green Day – Boulevard of Broken Dreams

Píseň Boulevard of Broken Dreams od americké rockové skupiny Green Day se stala jedním z nejikoničtějších hitů roku 2004 a jedním z vrcholů jejich alba American Idiot. Text písně, napsaný hlavním skladatelem kapely Billiem Joem Armstrongem, vypráví příběh osamělosti a touhy po nalezení cesty ve světě plném ztrát a nejistot. Melancholická atmosféra písně je podpořena jemným aranžmá a Armstrongovým emotivním zpěvem.

Destiny’s Child – Lose My Breath

Další hitovka roku 2004 byla součástí pátého a posledního studiového alba skupiny Destiny’s Child s názvem Destiny Fulfilled. Energická taneční pecka s názvem Lose My Breath se na vrcholu hudebních hitparád držela několik týdnů a hodně se hrála na diskotékách.

Americká dívčí skupina v čele se zpěvačkou Beyoncé se ovšem nedlouho po vydání této písně rozpadla. Rozpuštění za účelem sólových aktivit členky oznámily během posledního turné v roce 2005.

Petr Muk – Láska tě spoutá

V listopadu roku 2004 vydal oblíbený český zpěvák Petr Muk album Oh L’Amour, jehož součástí byla i píseň Láska tě spoutá. Šlo o poctu kapele Erasure, se kterou zpěvák před mnoha lety absolvoval turné po britských halách. Se skupinou Oceán tehdy britské kapele předskakoval. Láska tě spoutá je předělávkou jejich hitu Love To Hate You.  

Aneta Langerová – Hříšná těla, křídla motýlí

Zazářila také Aneta Langerová, která v roce 2004 vyhrála první řadu soutěže Česko hledá SuperStar a stihla také vydat svou první desku Spousta andělů. Byla na vrcholu popularity a píseň Hříšná těla, křídla motýlí se hrála všude až do omrzení.

A to i přesto, že text je podle zpěvačky změtí myšlenek a básnických obratů, kterým může rozumět snad jen jeho autor Oskar Petr. Ten měl píseň řadu let v šuplíku a vůbec nepočítal s tím, že by jednou mohla být tak úspěšná.

Daddy Yankee – Gasolina

Portorický rapper Daddy Yankee slavil s písní Gasolina velké úspěchy. Vyšla v roce 2004 na albu s názvem Barrio Fino a záhy se stala nesmírně populární. Stala se také první reggaetonovou skladbou, která byla nominována na Latin Grammy a pravidelně se umísťuje v žebříčcích nejlepších latinskoamerických nebo reggaetonových písní všech dob.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, songfacts.com, lidovky.cz, starsinsider.com, wikipedia.org, novinky, iDNES.cz, langerovaaneta.cz