Výroba věnce na dveře

Výroba věnce rozhodně není jen předvánoční aktivitou. Na dveřích vám může věnec viset celoročně. Stačí, když ho přizpůsobíte ročnímu období. Není to nic složitého. Pořiďte si korpus a vyzdobte ho třeba krásně zbarveným podzimním listím. Fantazii se meze nekladou.

Zdroj: Youtube

Sběr jablek

Podzim je také obdobím, kdy se sbírají jablka. Najděte si ve svém okolí nějaký sad, kde si můžete také nějaká nasbírat, a udělejte si doma jablečné hody. Začít můžete jablečným závinem, pokračovat výrobou křížal, jablky v županu nebo moštem. Receptů najdete celou řadu. A dokonce můžete s přáteli nebo rodinou uspořádat soutěž v pečení. Kdo připraví ten nejlepší dezert z jablek?

Pletení svetru

Klesající teploty nás vedou k tomu, že se rádi zachumláme do teploučkého svetru. A co takhle si letos žádný nový nekupovat, ale rovnou si ho uplést? Pletení podle výzkumu zveřejněného v odborném magazínu Textile navozuje duševní pohodu a zlepšuje kognitivní schopnosti, jako je paměť či schopnost soustředění. A pokud si netroufnete hned na svetr, můžete začít třeba šálou.

Degustace vína a burčáku

Podzim patří každoročně také vínu. Domluvit si můžete buď samostatnou degustaci ve sklípku s přáteli, nebo navštívit nějakou z veřejných akcí, jako jsou například Burčákové slavnosti v Hustopečích, které se konají 5. října až 7. října, nebo Valtické vinobraní v termínu 6. a 7. října.

Dýně, kam se podíváš

Zeleninou, která patří mezi královny podzimu, je jednoznačně dýně. Zahřejte se dýňovou polévkou, dejte prostor své kreativní duši při vyřezávání strašidelné dýně na Halloween nebo navštivte každoroční výstavu Dýňový podzim v Botanické zahradě v Praze. Začíná 13. října a končí o posledním říjnovém dnu.

Piknik

Dokud teploty neklesnou úplně k nule, můžete si v krásné podzimní scenerii uspořádat piknik. A u této příležitosti si třeba zaskákat šipky do hromad spadaného listí. Hlavně se ale nezapomeňte teple obléknout a vzít si do termosky čaj nebo kávu na zahřátí.

Domácí pohoda

Zažívat hezké podzimní chvilky můžete i doma. Uvařte si šálek oblíbeného čaje nebo třeba kakaa, zachumlejte se do teplé deky, svalte se na gauč a ponořte se do napínavé knihy nebo si pusťte pěkný film. V tomto ročním období se hodí třeba klasika v podobě snímku Když Harry potkal Sally.

Zdroj: vlasta.cz Cesta za vínem The Textile Magazine praguest.com Stars Insider

Související články