K podzimní rovnodennosti obvykle dochází 23. nebo 22. září, jen výjimečně se posune na 21. nebo 24. září. Proč se ale datum vlastně mění? Důvodem jsou odchylky mezi běžným a astronomickým kalendářem. Kalendářní rok trvá 365 dnů, ale Země se kolem Slunce proběhne za 365 dnů, 5 hodin a 49 minut. A právě kvůli tomuto rozdílu se podzimní rovnodennost každý rok posune.

Podzim ve znamení harmonie

Jakmile dojde k astronomickému podzimu, Slunce vstoupí do znamení Vah. Podle astrologa Kylea Thomase byla první polovina roku zaměřena na osobní životy a osobní osvětu. Co ale čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu v druhé půlce, tedy na podzim? Astrolog předpovídá, že naše pozornost bude výrazně rozšířena do partnerství, kariérního růstu a vnějšího světa místo zaměření se na sebe.

Zdroj: Youtube

Beran (21. března – 19. dubna)

Berani, podzimní rovnodennost vám dá sílu, abyste konečně narovnali všechny své vztahy. Připravte se na vzrušující období a příležitost srovnat se s partnery, kolegy či šéfy. Možná zjistíte, že jste spolu zbytečně válčili.

Býk (20. dubna – 20. května)

Býkům by podzimní rovnodennost měla dát pocit stability. Astrolog Thomas navrhuje využít toto roční období k dosažení větší rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Býci, kromě toho se pokuste dostat do rovnováhy své zdravotní a stravovací potřeby. Možná to chce dietu.

Blíženci (21. května – 20. června)

Blíženci, podzimní rovnodennost vám umožní pocítit lásku ve všech aspektech vašeho života. Otevřete srdce a dopřejte mu splnění všech tužeb. Ideální čas na romantiku, kreativitu, koníčky a potěšení. Užívejte si všeho plnými doušky.

Rak (21. června – 22. července)

Raci, začíná podzim a pro vás to znamená, abyste zpomalili a do svého vnitřního světa vnesli mír a vyrovnanost. Astrolog Thomas také doporučuje zamyslet se nad minulostí, svou rodinou nebo tím, jak vypadá váš soukromý život. Nepotřebuje něco z toho restart, nebo naopak, neměli byste něco pustit a nechat být?

Lev (23. července – 22. srpna)

Lvi, soustřeďte svou mysl a dívejte se do budoucnosti. Vaše energie by měla směřovat do většího rozvoje v oblasti intelektuálních aktivit a také komunikačních dovedností. Umět správně komunikovat je důležité, tak se nad tím zamyslete.

Panna (23. srpna – 22. září)

Panny, zamyslete se nad tím, jak můžete přinést větší rovnováhu do svého finančního života. Pro vás konkrétně to znamená, abyste lépe pochopili „odliv a příliv hojnosti“.

Váhy (23. září – 22. října)

Podzimní rovnodennost je váš čas, Váhy. Je to ideální příležitost ke znovuzrození, ale musíte nejprve ocenit jedinečné dary od života a pochopit, kam patříte a kde je vaše místo. Zaměřte se také na to, jak přinést skutečnou harmonii do všech oblastí svého života.

Štír (23. října – 21. listopadu)

Dotkněte se hvězd, Štíři! Během podzimní rovnodennosti byste se měli ponořit hluboko do svého nitra, abyste lépe chápali svůj duchovní svět a sladili se s vesmírem. Vy to dokážete.

Střelec (22. 11. – 21. 12.)

Podzimní rovnodennost vám nedává žádný důvod dělat něco jiného než si užívat. Během této doby oslavujte život a komunitu. Posilujte sociální vztahy a snažte se být s těmi, s nimiž je vám dobře. Pak budete nejšťastnější.

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Kozorozi, jste dříči a ví se to o vás. Během podzimní rovnodennosti i celého podzimu budete tvrdě pracovat, ale snažte se, aby byl váš profesní život co nejvíc autentický. Rozhodně se jím nenechte přemoct, abyste nevyhořeli. Vyváženost je klíčem ke skutečnému dosažení úspěchu.

Vodnář (20. ledna – 18. února)

Nebojte se riskovat, Vodnáři. Podzimní rovnodennost vás přiměje vykročit do neznáma, a to v profesním i osobním životě. Nemusí to ale nutně znamenat, že nenecháte kámen na kameni. Rozhodující je pokrok a vytrvalost.

Ryby (19. února – 20. března)

Ryby, během podzimní rovnodennosti je ideální čas na to, abyste si splnili svoje sny. Nezapomeňte, že každý sen je realizovatelný. Zároveň je dobré udělat si jasno ve svých vztazích a říct si, co každý do vztahu přinášíte. Zapotřebí je harmonie, vztah není o soupeření, ale o týmové práci.

Zdroj: vlasta.cz people.com

Související články