Krása (nejen) ve vzduchu

V miniskleníčcích, kterým se říká aerária, nejvíce vyniknou rostliny, které vstřebávají vodu a výživu listy. Nepotřebují zeminu, jen občas rosit. Parádně vypadají tillandsie. Během vývoje zahodily kořeny, protože rostly v korunách stromů. Když je mají, slouží jen na uchycení.

Drátěnka jako ze sci-fi

Drátovník vypadá, že jste ho ošidili se zálivkou a uschnul. Ovšem krásně stříbrnou barvu mu nadělila příroda, nikoliv špatný pěstitel.

Starý, dobrý

Zeptejte se sousedky, jestli nemá tchynin jazyk, samozřejmě v květináči. Snadno se množí oddělením odnoží, které bohatě odhazuje, takže není těžké někoho přemluvit, aby se podělil. Nejlépe vypadá víc rostlin v širším květináči.

Neokoukaný fíkus

Hledejte cedulku Ficus lyrata. Listy se tvarem podobají strunnému hudebnímu nástroji, zvanému lyra, populárnímu ve středověku. Trochu jako miniharfa.

Z lesa na parapet

Pozorovat kapradiny má něco do sebe. Každý ví, že milují tmu a mokro v lese, ale ledviník je druh, který nezlomí, když květináč občas necháte vyschnout.

Originál na dlouho

Maranta neboli modlivka se opravdu jen tak neokouká a rozzáří každý kout. Má zajímavý tvar, barvu i strukturu listů. A když protáhnete večerku, zjistíte, že se na noc zavinují.

Palmová oáza

Hodí se kamkoliv a záleží jen na tom, kolik investujete. Větší palmy se prodraží, ale protože většina z nich pomalu roste, vyplatí se vybrat kousek na míru, aby se vám doma neztratil.

ZDROJ: časopis Vlasta

Související články