Užívejte si hřejivých slunečních paprsků, co to jde, protože podzimní ochlazení je už za rohem. Kabáty, svetry, čepice, to vše bude potřeba. Studená fronta dorazí po víkendu. Teplotní rozdíly budou znatelné zejména v noci a nad ránem, objevovat se začnou i typicky podzimní mlhy a inverze.

Druhá polovina října

Přestože rtuť teploměru oproti posledním dnům značně klesne, i tak se budeme moci těšit ze slunečného počasí. Denní teploty se dostanou pouze na +10 °C. Ty nejoptimističtější předpovědi hlásí kolem +15 °C. Příroda bude hrát barvami a my si užijeme nádherný podzim. Plánujete rodinné focení v pestrobarevné podzimní přírodě? Pak k tomu bude ideální příležitost.

Čas teplého oblečení je tady

Druhá půlka října bude plná nejen barev, ale i teplotních změn. Ze skříní už tedy rozhodně můžete vytáhnout parky, kabáty a plédy. Módní trendy hlásí návrat pletené módy, vlněných kostkovaných kabátů a tvídových sak. Hodit se budou i šály a rukavice. A rozhodněte si nezapomeňte přibalit deštník. Čas jeho slávy se blíží. Celkově však bude letošní říjen podle meteorologů patřit k sušším měsícům.

Konec října

Mezi 21. říjnem a 31. říjnem přichází tzv. šimonská chladna, která se vyznačují nevlídným sychravým počasím a silným větrem. V tomto období obvykle končí velké vegetační období a příroda se začíná připravovat na zimu. Objevit se mohou i sněhové přeháňky ve středních a horských polohách. A výjimkou nebývají ani první silnější mrazy.

Zdroj: vlasta.cz treking.cz Radar na mapě, radarové snímky - déšť a bouřky (meteocentrum.cz)

Související články