Chladný start a proměnlivé počasí (1.–10. 10.)

Podle prognóz meteorologů přinese říjen mírně podprůměrné teploty. Zejména na začátku měsíce se můžeme připravit na chladnější dny a proměnlivé počasí. Čerstvě oprášené kabáty nicméně po chvíli vrátíme zase zpět do skříně. Další dny se totiž opět začne oteplovat, dokonce bychom se měli dočkat denních teplot až do 20 °C.

Babí léto v polovině měsíce (11.–20. 10.)

Druhá říjnová dekáda dorazí ve znamení příjemného babího léta a přinese s sebou vlídnější a stabilnější počasí. Přestože se nevyhneme typickým ranním mlhám, převládat budou slunečné dny s teplotami okolo 20 °C. Místy by se dokonce mohlo oteplit na krásných 24 °C až 25 °C.

Na konci října už se neohřejeme (21.–30. 10.)

S blížícím se koncem měsíce můžeme očekávat opět mírné ochlazení. Poslední dny října budou sice spíše slunečné, přesto se už příliš neohřejeme. Dlouhodobé předpovědi nám slibují teploty okolo 10 °C, maximálně 15 °C.

A jak to bude s deštěm?

Říjen obvykle patří k poměrně suchým měsícům, průměrné srážkové úhrny se pohybují v rozmezí 35 až 40 mm. Letošní předpovědi ale naznačují nadprůměrné množství srážek. To znamená, že bychom měli být připraveni na občasné deště, možná i bouřky. V horských oblastech by dokonce mohlo začít sněžit.

Zdroj: vlasta.cz Počasí Meteocentrum – nejpřesnější předpověď počasí, počasí aktuálně

Související články