I v tomto týdnu se soutěžící budou snažit o to, aby zaujali a inspirovali. Hraje se o hlavní cenu šedesát tisíc korun a o další tisíce v rámci diváckého hlasování. Na soutěžních talířích se objeví rozmanité menu, které nezůstane omezeno pouze na českou kuchyni. Týdenní výzvou bude příprava krupicové kaše, což slibuje zajímavé kulinářské momenty. Jako první se představil Matěj, který všechny překvapil a nasadil opravdu vysokou laťku. Za svůj kulinářský výkon si odnesl pěkných 33 bodů.

Zdroj: Youtube

Pracoval jako prodejce po telefonu, specialista telemarketingu, reprezentant vnitřního prodeje a trenér, nyní je vedoucím oddělení. S partnerkou je zasnouben a mají tříměsíční dceru. V příštím roce plánují svatbu. Je z Prahy, kde žije už dvanáct let. Baví ho vše kolem masa. Do soutěže ho přihlásila jeho žena, frustrovaná Matějovým neustálým mluvením o tom, že si musí pořídit kutr, což je výdaj, na který v rodinném rozpočtu zatím nebyly nalezeny prostředky. Kutr je stroj pro mělnění materiálu, typicky používaný v potravinářském průmyslu.

Příjemné a sledovatelné

Diváci se v diskuzích na sociálních sítích po odvysílání pondělního prvního dílu shodují v tom, že soutěž je po dlouhé době příjemná a sledovatelná. Jiní ocenili i kreativitu a nápady mladých soutěžících. A co říkají na pondělního hostitele Matěje? Jsou nadšení nejen z jeho kulinářského výkonu a příjemného vystupování, ale shodují se i v tom, že si své body vyvařil oprávněně.

„Po dlouhé době ten týden začal suprově, tak chci věřit, že to do pátku vydrží,“ napsala jedna z divaček. „Moc hezké menu a sympatický hostitel,“ dodala jiná sledující. „Já bych se teda moc nenajedla (ne, nejsem vegetarián), ale měl to fakt perfektně vymakané, jídlo vypadalo parádně a Matěj je velký sympaťák a příjemný hostitel. Jasných 10 bodů,“ dodala jiná fanynka pořadu.

Jako druhý vařil nesmělý Mikuláš

Úterním hostitelem byl Mikuláš, který je dle svých slov velmi nesmělý a málo komunikativní. K odvaze přihlásit se do soutěže ho povzbudil jeho dobrý kamarád, který má s pořadem Prostřeno! již své zkušenosti. Mikuláš připravil své menu v bytě kamaráda, protože se sám zrovna stěhuje. Studuje na České zemědělské univerzitě v Praze a ve volném čase se věnuje posilování, lezení a cestování. To ale není vše. Mezi jeho záliby patří také malování a především zahradničení, které využil jako zábavu na večer. Své hosty totiž zapojil do sázení kytiček. Co se týče gastronomie, preferuje moderní kuchyni.

Jeho menu proto zahrnovalo míchaný salát s cibulovo-zázvorovým dresinkem, mrkvový krém se zázvorem a ricottou, kachní prsa s pomeranči a batátové pyré a jako dezert servíroval pomerančový sorbet. Za své vaření získal krásných 26 bodů a prozatím se zařadil na druhé místo. ,,Večer Mikuláše se mi líbil. Ne vše se podařilo, ale i tak bych vše ochutnala. 8 bodů. Jinak milý a přátelský hostitel,“ obodovala jedna z divaček Mikuláše na sociálních sítích. ,,Konečně normální a příjemná mládež, dokonce něco umí,“ dodala jiná fanynka. ,,Menu se mi moc líbilo. Škoda že se mu nepovedlo všechno, jinak to byl velice příjemný hostitel. Jsem zvědavá, jak se předvede ten taktik, co mu dal jen 5 bodů,“ je zvědavá na následující díly Prostřena další divačka.

Zdroj: Vlasta.cz, pořad Prostřeno, TV Prima

Související články