Rozhovory

Renáta Czadernová moderuje televizní zprávy, má za sebou kariéru modelky, a i když je její tvář tak často vidět v éteru, své soukromí si drží v tajnosti. Na rozdíl od svých kolegyň téměř nepoužívá sociální sítě. „Asi jsem se zasekla ve staré době. Ale mně sociální sítě nevadí, jen nechápu, kde na to lidé berou čas. Když přijdu z práce domů, nemám čas si ani sednout, natož se padesátkrát vyfotit a pak hledat tu nejlepší fotku, kterou zveřejním. Mám malé dcery, a když se vrátím, to je samé mami tohle, mami tamto. Večer jsem tak unavená, že se mi nechce trávit čas ještě tím, že budu na sociálních sítích." Rozpovídala se i o své roli maminky, která měla v jednom případě velmi dramatický start.„Nám oběma šlo o život. Bylo to za minutu dvanáct. "

Ondřej Rychlý má slavnou rodinu, ve třiceti parádně rozjetou kariéru, manželku a dvě děti. Investuje svůj čas do věcí, které mají smysl. A taky strašně hezky mluví o své ženě. „Dělám, co můžu, a stejně vím, že bych měl dělat víc, abych si ji zasloužil."

Téma

Co všechno se v posledních letech povedlo ve společnosti změnit díky mladým? Je toho překvapivě dost. Přesto má každá generace pocit, že v dobách jejich mládí byla vyšší úcta ke stáří normou, jejich zájmy byly smysluplnější, životní cíle jasnější, jejich fyzička i pracovní výkony byly vyšší, zpovykanost nižší... Dnešní dvacátníci pravděpodobně za dvacet či třicet let nebudou jiní. Moudrost, nadhled, rozum a cit si spojujeme s vyšším věkem, ale našli jsme dost důkazů, že to neplatí vždycky.

Krása

Jaro slibuje hřejivou náruč, abyste si ji užily, je dobré mít pod kontrolou pot. Někdo antiperspiranty nesnese, ne pro každého je jejich síla. Někdy má větší efekt méně silný pomocník. Jaké jsou novinky na trhu, co je dobré udělat před odchodem z domu, zjišťovala Lucie Fendrychová, naše redakční expertka.

Osobnost

Jana Sedlmajerová je ráda na světě. Zažila toho na něm za svůj život dost. Prožila časy dobré i zlé, živila se jako výtvarnice, herečka, fotomodelka i terapeutka. Během svého života se potkala s mnoha legendami světa filmu a fotografie od každé něco získala. Pózovala Vilému Heckelovi, hrála v Zemanově Ukradené vzducholodi a byla tváří mnoha českých značek.

Zdraví

Skoro všichni se kopřivě vyhýbáme, aby nás nepopálila, na zahradě ji nechceme, že je to plevel. Jenže nic není černobílé. Kopřiva je královna bylin a téměř všelék. Třeba i na jarní únavu funguje jako elixír a na růst vlasů... recept na domácí kopřivovou tinkturu nejen proti padání vlasů prostě potřebujete znát.

Velikonoce, tipy a triky

Velikonoční svátky jsou za dveřmi a jestli něco víme jistě, tak to, že skoro všichni budeme už za pár dnů řešit, jak zpracovat vaječnou koledu, je víc než zřejmé. Připravili jsme pro vás deset vajíčkových nápadů, v nichž hrají ty šišaté mršky hlavní roli.