1. Zlatý potos neboli šplhavnice (Epipremnum aureum)

Zlatý potos neboli rostlina peněz a majetku je velmi vyhledávaným „společníkem“. Mnozí totiž věří, že snižuje finanční zátěž rodiny a naopak přitahuje bohatství a prosperitu. Jedná se přírodní čističku vzduchu, která se poměrně snadno udržuje. Vyžaduje málo slunečního záření a mírné zalévání. Natočena by však měla být jihovýchodním směrem a pozor – nikdy by neměla být dána jako dárek.

2. Tlustice (Crassula ovata)

Vaši pozornost upoutá jasně zelená barva i sametově hebké, šťavnaté a zaoblené listy. Této rostlině se v některých koutech světa přezdívá „dolarová“, jelikož může navýšit finanční úsporu. Podle techniky Vastru Shastra byste měli tlustici umístit jihovýchodním směrem a dopřát jí péči, kterou sukulent potřebuje, tedy málo vody, hnojivo dvakrát ročně a dostatek slunečního záření. Rozhodně by neměla být postavena v koupelně. Tyto rostliny jsou také známé tím, že zlepšují přátelství.

3. Palma areková (Dypsis lutescens)

Jednou z nejlepších vlastností palmy arekové je, že ji lze pěstovat v jakémkoli koutě vašeho příbytku, protože nepotřebuje přímé sluneční světlo a ani se zaléváním to nemusíte přehánět. Dosáhnout ovšem může výšky až 1,5 m, a dokonce v bytových podmínkách plodí i kvete. Jde o rostlinu, která roste poměrně rychle, s čímž byste při jejím pořizování měli počítat. Kromě čistého vzduchu přináší tato palma svému majiteli také hodně štěstí a blahobytu.

4. Bazalka indická (Ocimum tenuiflorum)

Bazalce je připisován velký náboženský a mytologický význam. Starověké hinduistické spisy ji spojují s bohyní bohatství Lakshmi. Tato rostlinka se používá v ájurvédě k výrobě léků proti kašli a nachlazení. A vynikající je i na posílení imunity. Bazalka vyžaduje mírné zalévání, dostatek světla a pravidelné protrhávání.

5. Fíkovník pryžodárný (Ficus elastica)

Tato rostlina značí prosperitu. Její hladké listy jsou symbolem mincí, samotná rostlina pak představuje peníze. Fíkovník je nutné umístit jihovýchodním směrem, nejlépe do obývacího pokoje nebo ke vchodu do vašeho domu. Pozor, neumisťujte ho vedle jiných rostlin, jen tak maximalizujete jeho pozitivní účinek. Tento gumovník potřebuje nejlépe nepřímé sluneční světlo.

6. Chryzantéma (Chrysanthemum)

I chryzantémy jsou symbolem prosperity. Tyto uctívané rostliny se dokonce nabízejí na oltářích buddhistických chrámů, protože se věří, že přitahují pozitivní energii a peníze. Vyžadují pravidelné zalévání a zvláštní péči, aby se zabránilo plísním. Nezbytné je světlo a dostatečně větrané prostředí. Květináč by měl být umístěn v obývacím pokoji, nikoli v ložnici.

7. Lotos (Nelumbo nucifera)

Podle hinduistické mytologie má lotos velký náboženský význam. Symbolizuje nejen bohatství, ale zároveň vám pomůže zachovat chladnou hlavu při důležitých rozhodnutích ohledně peněz a majetku. Tato květina symbolizuje také stabilitu a zralost. Pěstování lotosu na domácí zahradě ovšem vyžaduje určitou úroveň píle a praxe. Potřebuje být namočený ve vodě se specifickým druhem půdy a mírným slunečním zářením.

8. Orchidej (Orchidaceae)

Orchidej. Jedna z nejoblíbenějších rostlin, kterou velmi rádi a často darujeme svým blízkým, vyzařuje pozitivitu a hojnost. Dařit se jim bude v jihozápadním rohu domu v přiléhavém květináči a přínosem budou pro čerstvé rodiče nebo novomanžele. Květinku zalévejte jednou týdně a dopřejte jí hodně světla.

Zdroj: vlasta.cz 11 Vastu plants that help promote success and prosperity to the home (lifestyleasia.com)

Související články