A žili spolu šťastně až do smrti. Tak končí nejeden pohádkový, ale i milostný příběh. Jenže co když se během té cesty „až do smrti“ něco přihodí, takže celá anabáze hledání začíná nanovo? Žádný strach. Láska není věku poplatná, o čemž vypovídají i filmy, kde to není o mladické zamilovanosti, ale stejně bláznivé (a často i bázlivé) zamilovanosti ve zralejším věku.

Zdroj: Youtube

Hodně štěstí, pane velký!

Nancy si uvědomí, že na poli sexu toho moc nezažila. A i to málo, co měla se svým mužem, bylo vlastně špatné. A tak se rozhodne zaplatit si mladého gigola, aby ji do tajů zasvětil. Více než kamasútra je to ale spíše psychoterapeutická seance, při které se Nancy snaží najít ztracené sebevědomí. Hlavní postavu ztvárnila Emma Thompson a mladíčka si zahrál Daryl McComarck. Aby jejich role byly opravdu autentické, strávila dvojice spolu čtyři týdny, kdy se jeden od druhého téměř nehnuli. S režisérkou navíc pořádali nahé seance, při kterých se snažili seznámit s intimitou.

Ženy v pokušení

Tři generace žen, tři generace randění, a stejně se v něčem potkávají. Zamilovanost je silná bez ohledu na to, kolik vám je. Helena (Lenka Vlasáková) je psycholožka, která se celý život řídila poměrně svázanými pravidly, na rozdíl od její matky Vilmy (Eliška Balzerová), která žila spíše jako neřízená střela. Heleny dcera Laura (Veronika Khek Kubařová) se snaží najít někde uprostřed a být nezávislá, což ji ale nakonec také stojí vztah. Když si Helena začne s partnerem své dcery, najednou začne mít větší pochopení i pro svoji matku.

Dámský klub

Jestli se nestydíte, tak směle do toho! Dámský klub, který se skládá ze čtyř dam, které se scházejí nad čtením knih, je totiž pěkně peprný. Když jim přistane nová kniha, Padesát odstínů šedi, jako kdyby se v nich znovu probudila léty utlumená vášeň. Čtyři dámy mají za sebou každá úplně jiný milostný příběh, každá hledá povyražení z jiného důvodu, ale všechny mají stejný cíl. Hrají Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen a Mary Steenburgen.

Vrásky z lásky

Ota býval učitelem, teď už je jen prudérním důchodcem, který se nejraději dohaduje se svým synem. Jana je herečka, která je trochu sebestředná a svou životní energii vnucuje všem. Ota, který je patnáct let vdovec, se rozhodne vyhledat svou přítelkyni z dávné doby. Když se tito dva setkají, je to krásný střet dvou světů, které se ale v něčem prolínají. Jiřina Bohdalová hraje bývalou herečku velice přesvědčivě a Radoslav Brzobohatý nezaostává ani o píď.

Our souls at nights

„Měl bys zájem někdy ke mně přijít a spát se mnou?“ je otázka, kterou položí Addie svému sousedovi Louisovi, kterého zná maximálně od vidění. Oba dva žijí ve velkých barácích obklopeni prázdnotou a návštěvami vnuků, ve výsledku ale sami. Ovšem pozor, ta první otázka má ve skutečnosti trochu jiný význam, než by se na první pohled mohlo zdát. Film je dokonalým hereckým koncertem Jane Fondy a Roberta Redforda, kteří se v něm sešli před kamerou po čtyřiceti letech.

Lepší pozdě nežli později

Klasika, která ale pořád stojí za to. Jack Nicholson je stárnoucí skladatel, který má mladou přítelkyni (Amanda Peet) a během milostných her dostane infarkt. Během rekonvalescence skončí v domě matky své přítelkyně, autorky divadelních her. Věkově si jsou Harry a Erica (Diane Keaton) blízcí, ovšem Erica nedokáže skousnout, že její dcera se nechala oblbnout takovým namyšleným stárnoucím seladonem. A jak se říká – odříkaného chleba největší krajíc…

Zdroj: Vlasta.cz, ČSFD

Související články