Tentokrát se soutěž Prostřeno! přesouvá do Prahy, kde se o šedesát tisíc korun a další odměny v rámci diváckého hlasování pokusí bojovat čtyři muži a jedna žena. První, kdo se ujme vaření, bude Matěj, který pracuje jako vedoucí oddělení a původně měl ambice stát se hercem. Matěj je velmi komunikativní a na televizních obrazovkách se s ním rozhodně nudit nebudete. Jeho zálibou je výroba uzenin a sýrů, a tak se rozhodl, že jako předkrm připraví hostům desku s výběrem vlastnoručně vyrobených pochutin.

Zdroj: Youtube

Do soutěže ho přihlásila jeho žena, frustrovaná Matějovým neustálým mluvením o tom, že si musí pořídit kutr, což je výdaj, na který v rodinném rozpočtu zatím nebyly nalezeny prostředky. Kutr je stroj pro mělnění materiálu, typicky používaný v potravinářském průmyslu. Jako zábavu si pro hosty připravil plnění klobás do skopových střev, protože tato jídla má rád a zvládne je připravit rychle.

Věří, že jednoduchost a pozornost k detailu mohou jídlu dodat nejen krásu, ale i zajímavost, a snaží se, aby každé jídlo obsahovalo nějaký tajemný prvek. Zároveň doufá, že se mezi hosty neobjeví vegetarián, protože v připraveném jídelníčku hodlá servírovat samé maso. V úkolu týdne se Matěj poprvé v životě pustí do přípravy krupicové kaše, což bude pro něj zajímavý oříšek vzhledem k tomu, že sladké pokrmy nemá rád a nejí je.

Co na sebe Matěj prozradil?

Koníčky, zájmy: Občas si rád odpočine na gauči anebo u počítačové hry. Baví ho sušení masa, výroba sýrů a vaření. Rád hraje florbal a baví ho běhání.
Charakter: Sám o sobě tvrdí, že je dobrák – extrovertní sangvinik se sklonem k flegmatismu.
Co od soutěže očekává: Očekává zpětnou vazbu na jídlo, které připraví. Rád se podívá do zákulisí natáčení.
Co by udělal s výhrou: Pokud by vyhrál, koupil by si kutr a prase.
Vztah k vaření: K vaření má velmi kladný vztah. Rád vaří a ví, že to umí a holkám se to líbí. Jeho ženě nejvíc.
Zajímavá historka z vaření: Když chce vařit, musí svoji ženu vyhánět z kuchyně. Když jednou s otcem na zabijačce vařil prdelačku (ovarovou polévku s kroupami), dal pokyn zbytek krup vyhodit sousedovic slepicím. Byl už trochu opojen višňovicí, a když polévku uvařili, zjistili, že mají krup málo. Vzal si z toho ponaučení, že zbytky se vyhazují, až když se dovaří.
Co nejraději vaří: Rád připravuje maso a zabijačkové speciality.
Co jí: Má rád vše až na rýžový nákyp a sladké pokrmy.
Co nejí, co by nikdy neochutnal: Nejí sladká jídla jako hlavní chod.
Nejoblíbenější jídlo: Hovězí líčka na červeném víně nebo prdelačka.
Alergie: Má alergii na maminčinu kočku.
Co u stolu nesnáší: Při stolování mu vadí, když někdo nahlas žvýká nebo mlaská. Iritují ho lidé, kteří v restauraci neumějí složit příbor na znamení, že skončili.
Motto: V životě se řídí mottem: „Život je jeviště a každý hrajeme svou oblíbenou roli.“

Zdroj: Vlasta.cz, TV Prima, pořad Prostřeno

Související články