Samuel Dunkell, autor knihy Sleep position: Night Language of the Body tvrdí, že to, jakým způsobem si leháme do postele a spíme, odhaluje spoustu tajemství o nás samotných. Zkuste najít tu svou polohu a zjistěte, co o vás prozrazuje.

1. Parašutistická poloha na břiše

Parašutista spí na břiše, hlavu má na jednu stranu a ruce má omotané kolem polštáře. Pokud takto spíte, jste otevření, hraví a vyloženě zábavní. Někdy můžete na druhé působit jako drzouni. Jste svobodomyslní, ale můžete být tajně úzkostliví. Spíte-li v této pozici, toužíte mít situace pod kontrolou. Máte tendenci riskovat. Parašutistická pozice je ovšem jedna z nejhorších pozic, jak spát. Tato poloha výrazně zvyšuje riziko bolesti krku a zad, a zároveň zplošťuje přirozenou křivku vaší páteře, což způsobuje napětí, které může vést k bolestem zad a zablokování dýchacích cest.

2. Poloha na břiše

Pokud spíte na břiše a tisknete si polštář k hrudníku, zřejmě máte železnou vůli a pevný charakter. Když se pro něco rozhodnete, už svůj názor neměníte. Podle průzkumů prý většina vysoce postavených manažerů spí právě takhle. Spíte-li na břiše, většinou stojíte nohama pevně na zemi a nelítáte v oblacích. Jste spořádaní perfekcionisté a chcete mít vše pod kontrolou.

Související články

3. Poloha střílející hvězda

Je to unikátní poloha, kdy ležíte na zádech s nataženýma nohama, paže máte natažené přes hlavu a vypadáte jako hvězda na souši. Tahle poloha je prý nejméně oblíbená. Pokud spíte takhle, jste asi velmi nekonvenční, ale také loajální a vztahy jsou pro vás prioritou. Chcete být pro druhé oporou a vždy se snažíte všem pomoci. To dává smysl, protože díky této poloze vypadáte, jako byste neustále natahovali ruce k objetí.

4. Ospalý voják

Spíte na zádech a paže jsou položené rovně dolů podél boku, jako byste byli pořád v pozoru? Děláte čest svému jménu. Jste silní a soustředění, nemáte rádi velký povyk. Milujete řád a vše berete velmi vážně. Znamená to taky, že můžete mít od ostatních velká očekávání.

5. Toužící snílek

Tato poloha vypadá tak, že spíte na boku, ale ruce máte natažené před sebou – vypadáte tak trochu jako mumie. Studie ukázaly, že lidé, kteří si volí tuhle pozici, jsou obvykle otevření a přemýšliví. Můžete být podezřívaví k novým lidem a známým. Jste taky pomalejší a rozvážní, pokud jde o rozhodování. Jakmile se ale vaše mysl pro něco rozhodne, vydáte se právě tou cestou. Jste také dobří a spolehliví přátelé.

Související články

6. Poloha na boku s nohou ven

Spíte-li na boku, nohu máte vystrčenou do strany a paže jsou pod polštářem, jste pohodoví a společenští lidé. Mluvíte bez potíží se všemi, ale můžete dávat přednost davu. Jste důvěřiví, přizpůsobiví a ochotní dělat kompromisy. Proto se na vás obracejí přátelé s žádostí o radu. Jste připravení poslouchat a než jim poradíte, shromáždíte všechny informace, abyste si vytvořili celkový obraz.

7. Poloha plodu

Jestli spíte schoulení na boku do fetální polohy, podle průzkumu, který provedl specialista na spánek Chris Idzikowski, autor knihy Naučte se dobře spát, tuto spánkovou polohu používá 41 procent všech spáčů. Pokud spíte v poloze nenarozeného plodu, s koleny u hrudníku a se skloněnou hlavou, jste citliví romantici zahledění do sebe. Samuel Dunkell vyslovil hypotézu, že lidé, kteří spí v této poloze, jsou úzkostnější a taky emocionálnější.

Střídavé polohy

Střídáte v noci různé polohy? Pak jste akční a ambiciózní. Máte asi spoustu energie na rozdávání a do všeho jdete naplno s plnou vervou. Jste nezmar, nic vás nemůže zastavit. Dost často jste proto vyčerpaní a potřebujete načerpat novou sílu. Toužíte po poznávání nových věcí a váš duch je naprosto neúnavný.

Zdroj: vlasta.cz hnectarsleep.com/p/sleep-positions sleepfoundation.org/sleeping-positions/meaning

Související články