1. Prdění

Ano, i ženy prdí. Možná ne tak často jako muži, ale rozhodně nevylučují duhu se třpytkami. Podle gastroenterologa Dr. Purny Kashyapa ženy prdí v průměru 10krát až 20krát denně. Plynatost je zkrátka normální a je známkou zdravých střev. Podle lékařů je zadržování plynu velice nezdravé.

2. Kousání nehtů

Přestože kousání nehtů není zdravý ani hygienický zvyk, mnoho žen to přesto dělá. Pravděpodobně je to berlička pro odbourání stresu i způsob, jak zahnat nudu. Za tento zlozvyk vám však nepoděkuje nehtové lůžko, nehty ani čelist. Navíc se napřímo vystavujete bakteriím. Kousání nehtů obvykle ustupuje s věkem ženy.

Zdroj: Youtube

3. Vytrhávání vousů

Pinzeta je nezbytnou součástí kosmetického arzenálu každé ženy. Mnohé z nich ji používají k vytrhávání nechtěných chloupků v oblastech brady, rtů, nebo dokonce kolem prsou. K častějšímu růstu chloupků a vousků dochází s přibývajícím věkem. Studie zjistila, že zatímco ze všech ostatních míst na těle chloupky časem mizí, na obličeji přibývají.

4. Častější chození na velkou během menstruace

Vzhledem k delšímu času strávenému na záchodě to dává smysl, ne? Ale je toho víc. Vlastně dvě chemické látky: prostaglandiny a progesteron. Ty mají na svědomí, že buď chodíme na velkou častěji, anebo naopak trpíme zácpou. Ale ibuprofen a další protizánětlivé léky (které se často užívají při křečích v břiše) snižují uvolňování prostaglandinu, takže některé ženy toto zvýšení stolice nepociťují.

5. Šťourání se v nose

Většina žen se toho samozřejmě na veřejnosti zdržuje, ale to neznamená, že to nedělají vůbec. Tzv. kopání zlata je častější mezi teenagery, ale dělají to i dospělí. Není to však dobré pro zdraví, protože to může zvýšit pravděpodobnost nákazy bakterií zvanou Staphylococcus aureus.

6. Čichání k oblečení svého partnera

Kdo nikdy pořádně nepřičichl k oblečení svého partnera? Vůně jsou pro přitažlivost páru důležité, a tak si ženy někdy rády přičichnou ke košili či svetru svého milého. Výzkum ukázal, že tento zvláštní zvyk může u žen skutečně snížit stres. Přesněji řečeno: „Vnímaný stres se snížil u žen, které byly vystaveny vůni svého partnera.“

7. Tajné svačinky

Některé ženy se schovávají (oblíbenými místy jsou ložnice a koupelna), aby si mohly tajně sníst cokoli, o co se nechtějí dělit s dětmi nebo partnerem. Důvodem je ale také stud. Ve skutečnosti se k tomuto konání přiznaly dvě třetiny amerických maminek, které se zúčastnily průzkumu.

8. Použití toaletního papíru jako provizorní hygienické vložky

Zoufalé časy si žádají zoufalá opatření. A co jiného může mít žena po ruce, když se nečekaně objeví menstruace? Ano, je to toaletní papír. Vrstvení toaletního papíru možná pomůže v nouzi, ale není příliš dobré pro zdraví žen. I když papír vypadá, že je opravdu pevný, v okamžiku, kdy zvlhne, se roztrhne a není možné ho ze sebe dostat celý,“ vysvětluje porodník-gynekolog Dr. Lauren Streicher. To může vést k podráždění, a dokonce ke vzniku infekce. Závěr tedy zní: vždy mějte v tašce náhradní tampon nebo vložku.

9. Čurání ve sprše

Abychom byli spravedliví, dělají to muži i ženy. Ale pozor, ženské tělo není anatomicky tvarované na močení vestoje. „Dokonce ani s jednou nohou nahoře se vaše pánevní dno neuvolní odpovídajícím způsobem, což znamená, že nebudete vyprazdňovat močový měchýř příliš dobře,“ vysvětluje doktorka Alicia Jeffrey-Thomasová.

10. Při pohledu do zrcadla se cítíme tlusté

Všichni víme, jak mnoho žen bojuje s představou o svém těle a jak velký je tlak na to, aby vypadaly „správně“. Podle studie je však tělesná dysmorfie skutečná, a to i u žen s údajně zdravou váhou. Ve studii se skupina žen, které měly zdravou váhu, měla podívat do zrcadla a ze dvanácti přídavných jmen vybrat jedno, které by je charakterizovalo. Neuvěřitelných 34 % z nich zvolilo slovo „tlustá“.

11. Nepereme podprsenky dostatečně často

Většina podprsenek je choulostivá na praní, některé dokonce vyžadují ruční praní, a předem zapomeňte na sušičku. Pokud je však nepereme dostatečně často, neprospívá to jejich životnosti ani naší hygieně.

12. Šmírování

Nejprve si ujasněme, že máme na mysli legální typ „stalkingu“, například že čas od času mrknete, co dělá a jak se má váš bývalý partner, anebo si proklepnete toho hezkého kluka z kanceláře. Ženy jsou zvědavé a sociální média tuto zvědavost podporují. To může zahrnovat hodiny strávené analyzováním obrázků, lajků, komentářů a podobně. A pozor, ženy nikdy nepodceňujte, jsou nejlepšími detektivy a jsou schopny vypátrat neuvěřitelné informace.

Zdroj: vlasta.cz cosmopolitan.com thetelegraph.com time.com starsinsider.com

Související články