Nový rok sice teprve začal, ale už teď se můžeme těšit na podzim. Důvodem je další, v pořadí již 12. ročník, taneční soutěže StarDance, která je českou verzí britské televizní show Strictly Come Dancing. Na našich obrazovkách běží od 4. listopadu 2006 a od první řady jí provází stálá moderátorská dvojka Marek Eben a Tereza Kostková, bez nichž už si tento pořad snad ani nedokážeme představit.

V uplynulých jedenácti řadách StarDance tančilo již 98 mediálně známých osobností z herecké, hudební, moderátorské i sportovní branže. Letos se údajně budeme moci těšit na výkony hned dvou olympioniků, a to kajakáře Vavřince Hradílka a snowboardistky Evy Adamczykové, kterou si většina lidí pamatuje ještě pod dívčím příjmením Samková. Velkou zajímavostí je, že mezi soutěžícími by se měl údajně objevit i její muž, herec Marek Adamczyk, kterého diváci znají například ze seriálu Kukačky. Pokud by se tato informace potvrdila, na parketě by proti sobě soutěžil manželský pár. Posledním jménem, o kterém se mluví v souvislosti se StarDance, je Iva Kubelková. Na zbytek si budeme muset počkat. Naladit se však můžeme už teď, a to vzpomínkou na předešlé řady a jejich vítěze. Tak schválně, pamatujete si všechny?

Pamatujete si vítěze jedenácti minulých ročníků?

2006

Vítězný pár - herec a zpěvák Roman Vojtek a Kristýna Coufalová

Vystoupilo v ní celkem osm celebrit společně s osmi profesionálními tanečníky. První epizodu StarDance sledovalo 1, 961 milionů diváků. Pátý díl dokonce až 2, 067 milionů.

2007

Vítězný pár - akrobatický lyžař Aleš Valenta a Iva Langerová

Druhé místo tehdy obsadila herečka Tatiana Vilhelmová s Petrem Čadkem, která všechny překvapila svým neskutečným pohybovým nadáním, na třetím místě pak skončil herec Jiří Schmitzer se Simonou Švrčkovou, jenž si naopak diváky získal humorem.

2008

Vítězný pár - herečka Dana Batulková a Jan Onder

Kdo by si nepamatoval kudrnatého klučinu Honzu Ondera a Danu Batulkovou, která ve třpytivých třásňových šatech na latinu omládla minimálně o deset let? Stříbrnou příčku pak získala herečka a zpěvačka Zuzana Norisová a tanečník Jan Kliment, třetí skončili sportovní komentátor Jaromír Bosák a tanečnice Eva Krejčířová.

2010

Vítězný pár - herec Pavel Kříž a Alice Stodůlková

Tanec cha-cha v podání Pavla a Alice na píseň Michaela Jacksona vešla do dějin. Jen málokterý pár předvedl tak energický výkon. Druhé místo pak náleželo zpěvačce Anetě Langerové a tanečníku Michalu Kurtišovi, třetí skončili zpěvačka Monika Absolonová a tanečník Václav Masaryk.

2012

Vítězný pár - atletka Kateřina Baďurová a Jan Onder

A zase ten Onder! Tentokrát zvítězil s Kateřinou Baďurovou. S druhým místem se museli spokojit hokejista Martin Procházka s Terezou Bufkovou, třetí skončili herec David Švehlík a tanečnice Simona Švrčková.

2013

Vítězný pár - herečka Anna Polívková a Michal Kurtiš

Anna s Michalem si o finálovém večeru 21. prosince 2013 neodnesli jen titul krále a královny tanečního parketu, ale také nový vztah. Během soutěže si k sobě totiž našli cestu a zamilovali se do sebe. Do poroty nově usedl Radek Balaš.

2015

Vítězný pár - herečka a bloggerka Marie Doležalová a Marek Zelinka

I tento pár našel v soutěži lásku. Dnes Marii s Markem dokonce pojí dcera Alfréda. Poraženými finalisty byli herečka Jitka Schneiderová a tanečník Marek Dědík.

2016

Vítězný pár - herec Zdeněk Piškula a Veronika Lálová

Byl to již druhý ročník v pořadí, v němž se neutkalo tradičně osm, ale rovnou deset tanečních párů.

2018

Vítězný pár - herec Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková

Moderátorskou dvojici tvořili jak jinak než Marek Eben a Tereza Kostková. Porotce Jana Révaie pak vystřídal Václav Kuneš.

2019

Vítězný pár - herečka Veronika Khek Kubařová a Dominik Vodička

V porotě tehdy kromě Zdeňka Chlopčíka, který se objevuje od první řady, a Tatiany Drexler, jež je stálicí od řady druhé, poprvé zasedli také bývalí soutěžící Jan Tománek s Richardem Genzerem.

2021

Vítězný pár - herec Jan Cina a Adriana Mašková

Hlavním choreografem byl v tomto ročníku nově Marek Zelinka. Námětem celé řady byl čas. Poprvé se v soutěži tančil charleston. 30. října 2021 moderátorku Terezu Kostkovou kvůli nemoci dočasně nahradil Aleš Háma.

Zdroj: vlasta.cz Česká televize wikipedia.org

Související články