Dvacítka soutěžících na několikatýdenní pobyt na opuštěný ostrov vyrazí bez mobilních telefonů, fotoaparátů a dalších moderních vymožeností. To ale není vše. Do zapomenutého ráje vyráží komplet s holýma rukama. Kdo by si představil, že se po odpoledním slunění na pláži osprchuje, namaže se oblíbeným hydratačním krémem a vyrazí na večeři, byl by vedle jak ta jedle. Nic takového soutěžícím dopřáno nebude. V tamní divoké přírodě si budou muset sami vybudovat přístřeší, rozdělat oheň a zajistit jídlo a vodu. Taková jsou pravidla a jak už název napovídá, „přežije“ jen ten nejhouževnatější.

Vloni zvítězil bratr Evy Perkausové

V minulém ročníku došlo několikrát na slzy a emoční zhroucení, načež někteří účastníci dokonce ze soutěže odešli. Byl to například muzikálový herec a zpěvák Vojtěch Drahokoupil. Ze slavných osobností o výhru soutěžila také Iva Pazderková nebo Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol. Pohádkové jmění 2,5 milionu korun, nespočet zážitků a vědomí, že je schopen přežít v divočině na vlastní pěst, si nakonec odnesl IT specialista Vladimír Čapek, bratr Evy Perkausové.

Kdo vyhraje letos?

Letos se budeme moci těšit opět na dva týmy, jeden složený z celebrit. O výhru se tak utká například modelka a misska Andrea Bezděková, herečka a zpěvačka Karolína Krézlová, model a vítěz ankety Muž roku Josef Kůrka, kterého si můžeme pamatovat jako někdejšího přítele herečky Barbory Mottlové, anebo herec známý ze seriálu Ulice a moderátor ranní show na Fajn Rádiu Václav Matějovský.

Dále se na ostrově objeví atletka, barmanka, tanečnice, hráčka pokeru, fitness trenér, interiérový designer, trenér skateboardingu, realitní makléř, průvodkyně cestovní kanceláře, MMA zápasnice, vizážistka nebo třeba technik. Nejvíce se soutěžící bojí hladu a nevyspání. „Jsem zvyklý jíst každé dvě hodiny. Bude to pro mě hodně složité a asi i pro ostatní, protože když jsem hladový, tak jsem opravdu protivný. Takže uvidíme, jak to tam budu zvládat a jak budu zvládat i cizí lidi, kteří budou také hladoví, podráždění a nevyspalí,“ přiznal před odletem na ostrov jeden z účastníků.

Survivor Česko & Slovensko je obdoba světové reality show, která vznikla ve spolupráci s tureckou produkční společností Acun Medya Global. Moderátorem minulé i letošní řady je Ondřej Novotný, manžel modelky Renaty Langmannové.

Zdroj: vlasta.cz TV Nova wikipedia.org

Související články