Možná na žádné duchy a záhadné bytosti nevěříte, ale pravdou je, že existují místa, která jsou doslova opředená tajemstvím nebo oplývají silnou energií. Pokud se k nim přiblížíte, možná ucítíte zvláštní energii, která prý může uzdravit nebo dodat sílu.

KVÍZ: Tajemná a záhadná místa v České republice. Víte, kde je hledat?

Na některých místech se můžete i bát, jinde budete mít pocit, že jste se dostali do jiné dimenze. Některá místa jsou spojována s neštěstími či tragédiemi a ukrývají v sobě záhady, které se dodnes nedokázalo objasnit. Spousta legend či pověstí je propleteno se záhadami zaniklých kultur, například keltských nebo starých Slovanů.

Tajuplná hora Říp

Jedním z nejznámějších míst, které je spojováno s našimi národními dějinami, je hora Říp. Zde se podle pověstí zastavil se svou družinou praotec Čech, když hledal pro Slovany nový domov. Na vrcholu kopce stojí románská rotunda svatého Jiří a svatého Vojtěcha, kterou tu nechal vystavět kníže Soběslav I. poté, co vyhrál bitvu u Chlumce.

Jako by chránil něco, co se nemělo dostat ven

Jiné záhady se týkající středověkých legend, které jsou spojovány s mnoha hrady a zámky. Bezesporu jedním z nejtajemnějších míst je hrad Houska. Vlastně se ani pořádně neví, proč ho postavili. Stojí totiž na místě, které bylo daleko od významných stezek. Byl postaven v pustině bez dostupnosti vody a nebyl ani hradem královským. Nejzvláštnější na něm je, že celý obranný systém je postaven tak, jako by hrad chránil něco, co se nesmělo dostat ven.

Zdroj: vlasta.cz justtraveldeals.ca/mystical-czech-republic-visit-top-5-places-with-powerful-energy kudyznudy.cz/aktuality/tajemna-mista-ceska-poodhrnte-rousku-zahad-a-taj

Související články