Podle fyziognomie rty vypovídají hlavně o vztazích a emocích. Existuje spousta tvarů a velikostí a nenajdete asi dvě stejné osoby s úplně stejnými rty.

Vždy se nějak budou lišit, ať už velikostí, nebo zakřivením. Všechny tyto rysy hodně napovědí o povaze konkrétního člověka. Takže co vaše rty říkají o vaší osobnosti?

VIDEO: Jak pozvednout padající koutky úst pomocí obličejové jógy? Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

Přirozeně plné rty

Přirozeně plné rty naznačují, že jde o empatického člověka. Rovnoměrně přirozené a kypré rty jsou také spojovány s lidmi, kteří si nade vše cení vztahů. Tento tvar rtů prý také koreluje se silnou touhou být matkou. Lidé s přirozeně plnými rty jsou také považováni za nezištné a pečující.

Tenké rty

Tenké rty bývají spojovány s introvertní osobností. Lidé s tímto tvarem rtů bývají obvykle trochu plaší a nejraději bývají sami. Jsou také považováni za nezávislé a soběstačné typy. Jsou samostatní a dokážou se s každým problémem poprat sami bez cizí pomoci.

Buclaté rty

Tento tvar rtů naznačuje temperamentní a uvolněnou osobnost. Takoví lidé jsou kreativní a ve světle reflektorů jsou jako ryby ve vodě. Raději tráví čas se skupinou než sami a je s nimi vždy zábava.

Lidé s buclatými rty, zejména ve středové části, mohou být někdy příliš melodramatičtí, což je osobnostní rys, který může mít nepříznivý vliv na vztahy.

Rty s horním philtrem

Philtrum je část horního rtu pod nosem. Pokud má někdo na horním rtu ostrý zobáček, jde o kreativní osobu s houževnatou touhou po sebevyjádření. Jsou to sebevědomí lidé, kteří milují sociální interakce a mají skvělou paměť.

Obvykle jde o osoby, které jsou požehnány uměleckým talentem a bystrou myslí. Pozor, mohou být impulzivní, což ostatní mohou považovat za panovačnost.

Rty se zaobleným „amorovým lukem“

Amorův luk je rys, v němž dvojitá křivka horního rtu připomíná prohnutý Amorův luk. Lidé s tímto rysem jsou považováni obvykle za citlivé, laskavé a soucitné.

Mají ochotu pomáhat druhým. Tyto osoby jsou též ohleduplné ke svému okolí. V případě silných emocí se mohou snadno rozčílit, zvláště v případě nespravedlnosti a neštěstí.

Tenký horní ret

Lidé s tenkým horním, ale normálně velkým spodním rtem bývají obdařeni skvělými vůdčími schopnostmi. Tenký horní ret naznačuje pozitivitu, energii a vitalitu.

Tito jedinci jsou velmi přesvědčiví, skvělí v přesvědčování ostatních. Bývají zapálení pro svou věc a dokážou ji horlivě hájit. Navzdory sebevědomí a často svéhlavé povaze bývají i velcí romantici.

Malé zaoblené rty

Nejlepšími společníky jsou prý lidé s malými zaoblenými rty, takzvanými panenkovými rty (dolly lips). Ve skutečnosti jsou to oddaní přátelé.

Tento tvar rtů také vypovídá o soucitné povaze a o schopnosti naslouchat. Tito lidé, pokud je neznáte dobře, se mohou zdát jako sobečtí a úzkoprsí.

Zdroj: vlasta.cz, starsinsider.com, rd.com, cosmopolitan.com

Související články