Máte-li už tulipány na zahrádce a můžete jich natrhat pořádnou náruč, použijte velkou nádobu, například umělohmotný kbelík. Samozřejmě, ten moc parády neudělá.

Ale když ho umístíte do pleteného koše, který se obvykle používá samostatně jako dekorace nebo na odkládání různých předmětů, vznikne velmi originální styl.

Zdroj: Youtube

Nápad se počítá

Konvička nemusí sloužit jen na zalévání květin. Elegantně působí, když bude ladit s barvou květin, ale když je obyčejná, například kovová, nechá tulipány vyniknout.

Aby kytice byla bohatší, neodstraňujte listy. Objem pomohou zvětšit i další květiny, například nevěstin závoj.

Hravá skládačka

Jídelní stůl pro zvláštní příležitost, třeba narozeninový oběd, zkrášlí aranžmá, kterému se říká ikebana. Potřebujete nízkou misku a aranžovacího ježka. Seženete ho v květinářství nebo na internetu od 150 korun.

Tulipány zkraťte a napichujte na bodlinky. Potom do misky nalijte vodu. Můžete ještě dotvořit pomocí rámu z větví.

Ekologicky

Už delší dobu se šikovní lidé na sociálních sítí předhánějí, co všechno se dá vytvořit z použitých papírových tašek. Pokud máte nějakou, která není příliš pomačkaná, proměňte ji ve vázu.

Nebo ji naopak pořádně pomačkejte pro moderní vzhled. Můžete ji dotvořit i barvou ve spreji. Tulipány dovnitř postavte třeba v zavařovacích sklenicích.

Krása a něha

Květin nemusí být moc, klidně je kupujte jednotlivě. Vázičky nechte pohromadě, najděte jim nějakou „ohrádku“. Hezkou rodinku budou tvořit třeba i na servírovacím talíři nebo v misce.

Minivázy tvoří dobrou variantu i pro chvíli, kdy už začnou první tulipány ve větší kytici sklánět hlavičku nebo když koupíte už trochu povadlé květiny ve slevě.

Další tipy si prohlédněte v galerii

3 dobré rady

  1. Tulipány seřízněte vodorovně. Šikmým řezem by pily moc vody a rostly do výšky.
  2. Také je moc nerozmazlujte. Ve váze udržujte hladinku 2–3 centimetry. Dle potřeby dolévejte. Méně vody také znamená méně louhování stonků, které mají tendenci zahnívat.
  3. Aby kytice dlouho vydržela, dávejte vázu na noc na nejchladnější místo v bytě, například na dlažbu v chodbě. Ideálně do lednice, tam je skladují v květinářství.

Zdroj: vlasta.cz, shutterstock.com, youtube.com

Související články