Komunikace z očí do očí je velmi cenným nástrojem. Můžeme tím někoho skutečně poznat, anebo se rozhodnout při řešení problému, který souvisí například s milovanou osobou. Podle Jeana Hanera, autora knihy The Wisdom of Your Face, totiž lze pohledem do tváře zjistit, jak lidé myslí, co cítí a jak jednají.

Zdroj: Youtube

Zde je 7 typů tvarů obličeje a co prozradí ten váš:

1. Obličej ve tvaru srdce

Tvar srdce značí větší čelo a užší bradu, ovšem linie jsou zaoblené. Lidé s touto tváří jsou inteligentní, přemýšliví a rádi zkouší nové věci. Jsou také velmi kreativní a intuitivní. Na druhou stranu dokážou být tvrdohlaví, protože mají pocit, že mají vždy pravdu. Svých cílů dosáhnou, ať se děje cokoli, z čehož sem tam mívají finanční potíže. Někdy se dají popsat i jako dotěrní, ale to jen proto, jak jsou vášniví. Nuda je jejich nejhorší noční můra. Mají vysokou emoční inteligenci, laskavé srdce a dokážou vycítit, když jsou věci mimo.

2. Obdélníkový obličej

Pokud máte stejně široké čelo, čelist i bradu, pak máte obdélníkový obličej. Lidé s tímto tvarem jsou výborní myslitelé a plánovači. Není nic, co by nezvládli zorganizovat. Cení si logiky, ovšem někdy jsou zádumčiví až příliš, což je zavede do králičí nory a oni mlčky dumají a dumají. Jsou velmi strategičtí a analytičtí. Jejich slabou stránkou jsou naopak hovory o vlastních pocitech a emocích. Zadržované emocionální energie se pak zbavují sportem.

3. Obličej ve tvaru trojúhelníku

Obličej ve tvaru obráceného trojúhelníku je širší na čele a užší u čelisti. Lidé s trojúhelníkovým obličejem jsou extrovertní, asertivní, společenští a baví je být u velení. Jsou to odhodlaní jedinci sledující své cíle. Občas však mohou být netrpěliví a mít problémy se sebekontrolou nebo hněvem. Jsou velmi ohniví a divocí. Umí však být i citliví a kreativní. Mají uměleckou duši.

4. Diamantový obličej

Pokud je váš obličej nejširší uprostřed a zároveň se pyšníte úzkou bradou, pak máte tvář ve tvaru kosočtverce. Lidé s tváří ve tvaru diamantu jsou perfekcionisté a sebevědomí jedinci se silnou vůlí. Jsou proto ideálními vůdci. Dokážou se však rychle rozzlobit, čímž jsou velmi nepředvídatelní. Věci mají rádi pod kontrolou a pokud ji nemají, je třeba před nimi být na pozoru. Mají však nezaměnitelné kouzlo, díky kterému se jim daří vše, na co sáhnou. V životě dosahují úspěchu, ale ve vztazích jim příliš přáno není.

5. Obličej čtvercového tvaru

Čtvercový tvar obličeje máte, pokud vám byla nadělena jak široká linie vlasů, tak linie čelisti. Lidé se čtvercovou tváří jsou známí jako „zemští“, protože se drží nohama na zemi a žijí v souladu s přírodou. Jsou pohotoví, energičtí i skromní. Stojí si za vlastními názory, nedají se ovlivnit druhými. Jsou také velmi soutěživí, ambiciózní, pohotoví, baví je být vůdcem, ve skupině se přirozeně ujímají vedení. Někdy však mají tendence být zbytečně moc konzervativní a tvrdohlaví. Dokážou dobře pracovat se stresem i s financemi.

6. Obličej kulatého tvaru

Kulatý tvar obličeje poznáte podle toho, že máte širokou linii vlasů s téměř stejnou plností pod lícními kostmi. Lidé s kulatým obličejem jsou velmi velkorysí a myslí více na ostatní než na sebe. To může znamenat, že si někdy nedávají pozor na své hranice a dávají mnohem více, než dostávají. Tyto bytosti jsou nápomocné, laskavé, starostlivé, pečující, zkrátka jedny z nejmilejších lidí, které můžete potkat.

7. Oválný obličej

Pokud jde o účesy, je ovál rozhodně nejuniverzálnějším tvarem obličeje. Pyšnit se jím můžete, jestliže je váš obličej tři části dlouhý a dvě části široký a šířka vašeho obličeje je asi o jednu třetinu menší než jeho délka. Lidé s touto tváří jsou velmi komunikativní, diplomatičtí a vždy vědí, co říci. Mohou se však příliš soustředit na to, aby říkali správné věci a servírovali tak lidem to, co si myslí, že chtějí slyšet. Mají obecně vysoké IQ a neustále hýří novými nápady.

Zdroj: vlasta.cz, YourTango

Související články