Irena ráno v kabinetu řekne Otíkovi dobrou zprávu. Do školy volali z radničních listů a chtějí s ním udělat rozhovor. Tomu se to ale nelíbí a vykrucuje se. Když Irena namítne, že jde o celkovou prestiž školy, a myslí si to i Soňa, vyletí jako čertík z krabičky. „Ona nedokáže pochopit, že existují i lidi, kteří na prestiž kašlou,“ dá jí najevo, že se Soňou nesouhlasí.

Magda jí nedá klidně spát

V kabinetu se řeší také Magda, protože Irena nemá dobrý pocit z jejich včerejšího rozhovoru. Bylo jí divné, že ráno v ředitelně na ni nečekala jen Soňa, ale i Magda, která pro ni měla flashku s fotkami. Obě se shodnou na tom, že Magda jednoduše mohla nechat flashku na stole a odejít. Takhle to vypadalo, jakože Soňu hlídá.

„Od té doby, co je Soňa na škole, se pořád něco řeší a všechno kvůli ní. Ireno, nedovolte jí, aby se dostala mezi vás a Magdu. Vždyť jste přece kamarádky,“ snaží se jí otevřít oči Otík.

Irena zatlačí na Soňu

Možná nakonec Irena opravdu cítí, že mají kolegové v něčem pravdu. Začne totiž se Soňou řešit své obavy o zabezpečení počítače. „Stalo se pár divných věcí,“ řekne jí a popíše všechny „náhody“, které se staly díky ní. Soňa se z toho snaží vybruslit a naznačuje Ireně, že se mohla přehlédnout a udělat chybu sama. 

„Nevšimla sis něčeho podezřelého? Občas zůstáváš v mé kanceláři sama,“ přitlačí Soňu ke zdi. „Moment. Ty mně obviňuješ?“ cítí se dotčená a začíná být pomalu v koncích a už jí nejdou ani výmluvy. Irena také řeší, že se poslední dobou proměnila atmosféra na škole.

Převládá nevraživost a také nedůvěra. Soňa nakonec Irenu obviní z toho, že na škole nadržuje svým přátelům a právě kvůli tomu vznikají podobné situace. „Obviňuješ někoho, kdo ti nedal žádný důvod,“ v emocích řekne Ireně. 

Soňa ztrácí půdu pod nohama

Otík referuje Magdě o svém ranním rozhovoru s Irenou. Řekne jí i to, že si Irena všimla, že Magda chrání ředitelnu. „Neboj, s Irenou se to vyvíjí dobře,“ říká Otík. Soňa si poté podá Magdu v kabinetu. Postěžuje si, že o ní roznáší, že leze do počítače Ireně. „A nelezeš? Ty chceš Irenu sabotovat,“ odhalí její plány. Soňa se jí ale jen vysměje a prohodí, že má bujnou fantazii. „Asi to je tvůj koníček, sesazovat ředitelky z funkce,“ nenechá si to Magda líbit. 

Soňa se rozčiluje a důrazně opakuje, aby o ní Magda neroznášela po škole podobné kecy. „To nejsou kecy, to jsou důvodná podezření,“ stojí si za svým. „Neotravuj tím Irenu a spíš si najdi dobrýho psychiatra, protože ty evidentně potřebuješ odbornou pomoc,“ zakončí Soňa ostrý rozhovor. Později se Soňa se vším svěří Prokopovi. „Ona má se mnou problém kvůli tobě. Žárlí a chce mě zdiskreditovat,“ otočí vše proti Magdě. 

Co bude dál?

Magda se večer sejde s Otíkem a Eddiem v Coolně a probírá s nimi dopolední rozhovor se Soňou. „Ty že máš vyhledat psychiatra? To by Soňu rovnou museli zavřít do blázince, magorku,“ má Otík jasno. „Co s ní ale budeme dělat? Nedá se jí nic dokázat a s kým nemá spory, na toho je přemilá,“ je už Magda z celé situace zoufalá. Otík ale věří, že jejích nepřátel bude přibývat.

Vanda si nedá pokoj

Závislost na herních automatech Vandu naprosto pohltila. Hraje už vlastně všude, kde má trochu soukromí. Tentokrát pokoušela štěstí v kavárně, ale bohužel pro ni je znovu neúspěšná. A aby toho nebylo málo, začne hledat na internetu možnosti rychlé půjčky. Smyčka kolem jejího krku se tak povážlivě stahuje. 

Na návštěvě u Hany dostane zajímavou příležitost, jak dluhy „zalepit“. Hana jí dá totiž svou kartu, aby zaplatila plnou nádrž v autě. Když ji Vanda večer vrací Haně zpátky do kabelky, neodolá pokušení a ukradne jí několik tisícovek. Jak daleko kvůli svému hraní ještě dokáže zajít?

Související články

Zdroj: vlasta.cz, tv.nova.cz, facebook.com, instagram.com