Pokud se ve vašem zaměstnání sejde více lidí, kteří si na svátky chtějí vzít volno, je třeba se mezi sebou domluvit a nejlépe začít plánovat s předstihem. Jak to tedy letos s Vánoci vychází a na kdy si vzít dovolenou?

Kdy začíná advent?

První adventní neděle začíná 3. prosince a končí na Štědrý den 24. prosince. Samozřejmě do této doby ještě nějaký čas zbývá, ale než se pustíme do pečení cukroví, úklidu domácnosti a nakupování vánočních dárků, je vhodné si vše pečlivě rozplánovat.

Vánoční svátky

Letošní Vánoce vycházejí pro pracující velmi dobře. Štědrý den sice připadl na neděli, ale první a druhý svátek vánoční na pracovní dny, pondělí a úterý. Pokud si chcete protáhnout své volno a vzít si dovolenou, budete potřebovat pouhé tři dny.

Silvestr budeme slavit v neděli, Nový rok pak připadá na pondělí, kdy je státní svátek. Do zaměstnání se budeme následně vracet v úterý 2. ledna 2024.

A co Vánoce v příštích letech?

Vánoce 2024

Štědrý den 24.12. vychází na úterý, 25.12. na středu a 26.12. na čtvrtek. Vypadá to, že tento rok se s volnem skutečně povede.

Vánoce 2025

Štědrý den 24.12. vychází na středu, 25.12. na čtvrtek a 26. 12. na pátek. Ani tento rok nás s prodlouženým víkendem nezklame. Pro některé to bude příjemný rok s větším volnem.

Vánoce 2026

Štědrý den 24.12. vychází na čtvrtek, 25.12. na pátek a 26.12. na sobotu. Ani v tomto roce nebudeme zklamaní.

Zdroj: vlasta.cz podnikatel.cz