Před Vánocemi je to frmol, ale jakmile už svátky nastanou, je čas zasvětit konec roku zaslouženému nicnedělání. A k tomu neodmyslitelně patří pohodové filmy. Na které vánoční klasiky nesmíte ani letos zapomenout?

Zdroj: Youtube

Sám doma (1990)

Početná rodina McCallisterů odjíždí na dovolenou a ve všeobecném zmatku zapomene ve svém velkém domě jednoho malého člena. Jak osmiletý Kevin vyzraje na mokré bandity, si musíte připomenout i letos. A rovnou navažte druhým dílem, ať se zase dojmete nad krásou vánočního New Yorku.

Pelíšky (1999)

„Mě by jen zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu.“ Pelíšky vyprávějí příběh obyčejných rodin žijících v 60. letech v jedné pražské čtvrti. Divácky nejúspěšnější česká komedie je nejen veselá, ale hlavně našince chytne za srdce. O Vánocích je sledování legendárních Pelíšků zkrátka evergreenem.

Láska nebeská (2003)

Laskavější, dojemnější a uhozenější komedie z předvánočního období v Londýně stoprocentně neexistuje. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají nejkouzelnější čas roku a během něj také mnoho podob lásky nebeské.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Nechte Libušku Šafránkovou a Pavla Trávníčka vstoupit do vašich domovů také o nastávajících svátcích. V české verzi klasické pohádky bratří Grimmů se Popelka ukáže jako dobrý lukostřelec, který se v zelené kamizole prohání na koni, ale také jako nejkrásnější česká princezna.

Prázdniny (2006)

Protože jsme magazín (ne)jen pro ženy, jako poslední dvojku jsme si schovali nezapomenutelné romantické komedie. Ve filmu Prázdniny si hollywoodská režisérka filmových upoutávek a londýnská novinářka vymění o Vánocích dům, aby zapomněly na své milostné trable. Láska ale nakonec přijde…

Deník Bridget Jonesové (2001)

Jednatřicetiletá Angličanka Bridget má pár kilo navíc, osamělost zahání kouřením, vínem a nezdravým jídlem, a především má fenomenální talent na trapasy. V novém roce si ale začne románek se svým přitažlivým šéfem Danielem a do toho je tady ještě ten snobský právník Mark Darcy. Bez Bridget by to zkrátka nebyly Vánoce.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz

Související články