1. Odpočinek a pořádný spánek

Po čem si člověk s malými dětmi vážně zasteskne, je spánek a odpočinek, zvláště tehdy, když kromě svého dítka a domácnosti máte na starosti ještě pracovní povinnosti. Co si budeme, dovolit si slušně žít při mateřské, to není v dnešní době zrovna nejjednodušší.

Prostě a jednoduše, někdy zvládnout všechno dohromady je k zbláznění – a za to se nemusí stydět žádný rodič. Je to prostě zápřah. Pamatujte, nikdo není dokonalý ani perfektní.

2. Víkendový relax

Ne, ani víkendy už nejsou jako dřív a nějakou dobu ani nebudou. Zapomeňte na to přání, které dřímá každý pracovní den v nás. Těšit se, jak se o víkendu prospíte klidně až do oběda, můžete, jakmile vám děti odrostou.

Sbohem, oslavy narozenin či každopáteční posezení s kamarády – a když se to protáhne, klidně i sobotní nášup. Nicméně na všem hledejte to dobré – s přicházejícím věkem velmi oceníte víkendová rána bez bolesti hlavy.

3. Ticho při kocovině

A když už se vám tedy někdy zadaří a babička se ujme večerního hlídání, vyrazíte s nadšením do víru nočních ulic na sklenku vína a jen tak s přáteli plkat o něčem jiném, než jsou děti. JENŽE!

Často se stane, že těch skleniček vypijeme víc, než jsme chtěli – a ranní kocovina je na světě. Ne nadarmo se říká, že nejlepším lékem na kocovinu jsou děti. Právě ty vás vytáhnou ráno z postele i přesto, že vám je tak, jako by to byla vaše poslední hodinka.

4. Zavřené dveře v koupelně a na toaletě

Tak tohle neplatí v případě, že batolata začnou lézt a všechno prozkoumávat. To opravdu není čas ani na „klidnou chvilku na toaletě“. A když ano, musí být rychlá, a ještě s otevřenými dveřmi, abychom na ty nezmary viděli. Také se v tom poznáváte?

5. Malé kabelky

Také s sebou všude nosíte velké kabelky, nebo dokonce batohy? S těmi malými prcky to prostě jinak nejde. Snažíme se jim sbalit co nejvíce potřebných věcí, jako jsou plenky, hračky, ubrousky nebo svačinky, byť se jedná o pouhou procházku na hřiště. A tak není divu, že se nám tu a tam zasteskne po té malé kabelce do ruky, kterou jednoduše vezmeme a jdeme.

6. Přijít někdy včas

Ono se to snadno řekne, přijít na čas. A to i pro ty, kteří si na dochvilnost potrpí nejvíce. Jakmile máte malé děti, všechno je jinak. Nikdy neovlivníte, kdy se zrovna to krásné a nachystané miminko pokadí tak, že ho musíte znovu převléct. A co teprve tehdy, když má dítě svou hlavu a ne a ne se obléct. Čas je neúprosný, čas opravdu běží.

7. Romantika ve vztahu

Jasně, na vztahu se musí pracovat. To slýcháváme zleva zprava. Jenže zpočátku to může být sakra složité, když se člověk celý den nezastaví a jeho „směna“ pokračuje často i v noci.

8. Bílé stěny

Také někdy při chvilce klidu u odpolední kávy vzpomínáte na ty krásné bílé a čisté stěny, které se nacházejí někde pod vrstvou otisků a malůvek? Buďte o krok napřed, zvolte omyvatelné barvy, díky kterým budete ušetřeni ne moc milých překvapení.

9. Zdravé pokojové rostliny

Tak krásné a zdravé rostliny to bývaly! Ano, děti ta hlína v květináčích přímo přitahuje. A vás následně smetáček a lopatka. Abyste se vyhnuli těmto peripetiím, rostliny dejte tam, kde na ně děti nedostanou.

Každý rodič se v tomto našem seznamu jistě našel. Ale nevěšte hlavu – i děti jednou vyrostou a vám se bude po všech těchto aspektech ještě stýskat. Takže si v rámci možností užívejte každého dne se svými malými rošťáky.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, starsinsider.com, huffingtonpost.co, peacheycounselling.ca