Prohlédněte si inspirativní fotografie, zvažte své schopnosti, čas a dostupnost věcí, které jsou třeba. Nemusíte se snažit o dokonalost, výsledek s trochou nedbalosti bude působit svěže. Příroda také neseká jednu věc stejnou jako druhou.

VIDEO: Jak vyfouknout velikonoční vajíčko? Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

V hnízdečku

Skočte na zahradu nebo se vypravte na procházku do parku. Nezapomeňte zahradnické nůžky. Právě teď na keřících raší nové větvičky a neuškodí jim, když je trochu prostříháte.

Klidně berte i suché větvičky, které mají větší průměr, výslednému efektu do prospěje. Ale hezky vypadají i živé větvičky s lístky či květy. Stříhejte je dlouhé asi 30 cm. Propleťte je a smotejte dokola. Dno vytvořte zapichováním větviček do kříže.

Skořápka jinak

Schovávejte si skořápky a proměňte je ve vázičky na tulipány či kočičky. Při rozbíjejí vajíček použijte pro naťuknutí nůž a oddělte špičku asi ve třetině. Prázdnou skořápku postavte dnem vzhůru a nechte vyschnout.

Vytvořte na podložce hnízdečko z mechu, přilepte ho tavnou pistolí. Na něj přilepte skořápky. Nalijte do nich vodu a naaranžujte květiny.

TIP: Vajíčka můžete ještě vylepšit barvou ve spreji. Například žlutou.

Vajíčka na niti

Velmi hezkou ozdobou je girlanda. Když ji pověsíte do okna, potěší i kolemjdoucí. Vypadá však pěkně i na dveřích nebo upevněná pod poličkou na zdi. Vajíčka můžete ozdobit mašlí a tu na šňůrku přivázat.

Stylově však vypadají i připnutá dřevěnými kolíčky. Vajíčka mohou být i z umělé hmoty, koupíte je v hobby marketech, stejně jako umělohmotné jarní květiny, které přidají aranžování originalitu.

Do patra

Máte-li doma podnos na sladkosti, místo velikonočních dobrot na něj naaranžujte obarvená vajíčka. Stanou se ozdobou velikonočního stolování, především když přidáte okolo ještě něco zeleného, například osení v květináči.

Znáte babičkovský tip, aby se doma barvená vajíčka krásně leskla? Používaly kůži ze slaniny. Ale jde to také sádlem nebo olejem.

Zabalit a jít

Tohle je naprostá nouzovka, na kterou určitě budete mít všechno doma. Když vajíčka nestihnete obarvit ani vyfouknout a obarvit, zkuste je zabalit. Použijte papírové ubrousky, buď jednobarevné, nebo speciální s tematikou Velikonoc, jestli jste je náhodou koupili.

Poskládejte hotová vajíčka například do proutěného košíčku. Nebo do širší vázy z průhledného skla. Blýsknete se i před návštěvou, která se ohlásila na poslední chvíli.

Další super nápady si prohlédněte v galerii!

Zdroj: vlasta.cz, shutterstock.com

Související články